1107_20230427_103558.jpg

Adam Šmíd přestupuje do Vítkovic

Odchovanec pardubického florbalu a nejproduktivnější hráč Sokolů v posledních sezonách Adam Šmíd přestupuje do Vítkovic. S vítkovickými rytíři podepsal smlouvu na 3 roky.

Jednadvacetiletý útočník s číslem 47 na dresu začal psát svou florbalovou kariéru v pardubickém dresu v sezoně 2010/2011. Již v mládežnických kategoriích prokazoval „Áda“ svůj talent a patřil k lídrům v každém družstvu.

Jeho výkony v mládežnických regionálních reprezentacích mu vynesly i pozvánku do juniorské reprezentace, se kterou absolvoval turnaj tří národů. Ve čtyřech utkání s českou vlaječkou na dresu si připsal dva góly a dvě asistence.

Do nejvyšší florbalové soutěže poprvé nakoukl Adam v sezoně 2018/2019, kdy si jakožto sedmnáctiletý benjamínek připsal ve třiceti zápasech 26 kanadských bodů.

Postupem času se z šikovné sedmačtyřicítky stal lídr mužského celku a velká hrozba pro obrany soupeřů.

V nejvyšší florbalové soutěži odehrál Adam Šmíd za pardubický Sokol přesně 150 utkání, ve kterých si připsal 118 gólů a 111 asistencí. V sezoně 2018/2019 získal s týmem pohár pro vítěze České pojišťovny, vyhrál prestižní turnaj Czech Open v kategorii Pro a v každé z posledních třech sezon byl nejproduktivnějším hráčem Sokolů.

Vyjádření Adama Šmída:

O přestupu jsem přemýšlel poslední dvě sezony dost intenzivně. S Vítkovicemi jsem byl dlouhou dobu v kontaktu a cítil velký zájem. Rozhodování to ale nebylo vůbec jednoduché, jelikož jsem v Pardubicích vyrůstal, prošel jsem tu celou mládeží, dostal první šanci v Superlize a řekl bych, že i nesplnil nějaký osobní cíl - dostat tým do play-off. Důvodů mého rozhodnutí je několik. Tím prvním je osobní hledisko, kde bych se rád víc osamostatnil. Druhým důležitým důvodem je sportovní hledisko a rozvoj. Rozhodl jsem se tedy svoji budoucnost spojit s Vítkovicemi, se kterým jsem podepsal smlouvu na 3 roky. Věřím, že mě tento přestup posune o kus dopředu, jelikož to je jeden z TOP týmů v lize. Věřím, že kluci v Pardubicích na sobě budou dál pracovat a dovedou SOKOLY do play off, protože ten potenciál je velký. Závěrem bych chtěl bych poděkovat vedení, všem trenérům, spoluhráčům a taky samozřejmě fanouškům, kterých na domácí zápasy chodilo spousty. Díky!“.

Vyjádření generálního manažera klubu Martina Zozuláka:

Odchod Adama je pro nás samozřejmě obrovské oslabení a hledat náhradu za něj bude téměř nemožné. Na druhou stranu se o jeho pozici budou muset poprat další hráči, pro které to naopak může být zajímavá motivace. Asi všichni vnímáme, že Adam už Pardubice přerostl a je na čase, aby se posunul dál a získal další zkušenosti. Jeho odchod, tak všichni naprosto respektujeme a z pohledu jeho dalšího vývoje je to logický krok. Adamovi přejeme hodně štěstí v jeho další sportovní i životní etapě a věříme, že se naše cesty v budoucnosti ještě spojí.

Ádo, děkujeme za vše, co si pro pardubický florbal udělal a přejeme hodně štěstí v další florbalové a osobní kariéře!