587_20180907_191435.jpg

Cílem je zapracovat mladé hráče s výhledem do dalších sezon, zní z Pardubic

Pardubice měly tento týden odehrát první dvě kola Tipsport Superligy, jejich vstup do soutěže se ale kvůli střevním problémům o týden posouvá. Začnou tak rovnou velkolepou akcí, čekají je dva duely v hokejové aréně, ve kterých chtějí překonat rekord v návštěvnosti. Po nejúspěšnější sezoně v historii klubu a odchodu řady hráčů se sezonní cíle oproti minulým sezonám změnily.

Sokol Pardubice má za sebou nejúspěšnější sezónu v historii klubu, z osmého místa se mu poprvé povedlo postoupit do vytouženého play off. Před novým ročníkem se ale musel vypořádat s velkou porcí odchodů, kádr opustilo jedenáct hráčů. Z jiného klubu přišel do A týmu pouhý jeden hráč – Ondřej Hušek. Z juniorů přišlo hned šest mladých hráčů, reprezentanti Martin Haleš s Adamem Šmídem navíc stále věkem patří do juniorské kategorie. „Před touto sezonou jsme se museli vypořádat s mnoha odchody, dohromady nám odešlo nebo ukončilo kariéru celkem deset hráčů, kteří zasáhli do loňského ligového ročníku. Zásah do týmu to tedy byl obrovský a dle naší klubové filozofie jsme se rozhodli, že nebudeme kádr doplňovat "přespolními" hráči, ale zařadíme do přípravy co nejvíce našich juniorů. Pro kluky to bude určitě velká zatěžkávací zkouška, ovšem už v přípravě nám dokázali, že cesta, kterou jsme zvolili, je správná. Do nového ročníku jdeme tedy se značně omlazeným týmem, nicméně plným talentu a odhodlání,“ vyjádřil se ke složení týmu sportovní ředitel Martin Zozulák.

Sokol měl několik let jako svou metu první účast ve vyřazovacích bojích, to se mu v uplynulém ročníku povedlo. Nyní je podle Zozuláka hlavním cílem práce s nadějnými hráči. „Výsledkový cíl si nedáváme. Chceme co nejlépe pracovat s naším mladým týmem s výhledem do dalších sezon. Pokud budeme hrát play off, tak za něj budeme samozřejmě rádi, ale není to primárním cílem. Nicméně se určitě nechceme pohybovat v sestupových příčkách.“

Klub z města perníku povede do nové sezony Tipsport Superligy jako hlavní trenér Ladislav Štancl, který nastoupil k týmu společně se svým asistentem Janem Černohorským v druhé polovině minulé sezony. Příprava vyšla Pardubicím výsledově na výbornou, prohráli v ní pouze dvakrát a navíc si připsali prvenství na největším mezinárodním turnaji Czech Open v kategorii PRO. „Výsledky v přípravě jsou v tuhle chvíli nepodstatné, jde o to, jak se bude dařit v soutěžních zápasech a jak se nám podaří přenést přípravu na hřiště. Já osobně nikdy netvrdím, co je dobrý a co špatný los, protože to člověk dopředu nikdy nemůže vědět. Čeká nás těžký úvod sezóny a celkově velmi náročná sezóna, z naší strany nesmíme podcenit nic,“ je si dobře vědom před startem ročníku hlavní kouč.

„Roli lídrů kabiny budou určitě plnit starší hráči, kteří mají velké zkušenosti. Někteří se do staršího věku v rámci týmu dostali možná dřív, než čekali, ale i tak svoji roli určitě zvládnou. Na hřišti by pak měli družstvo táhnout sice mladí hráči, kteří ale už mají také něco odehráno. Ať už Přemek Pakosta, Deniel Škeřík, Ondřej Hušek a další. Pak jsou zde hráči jako Martin Zozulák, Jan Bílý nebo Jakub Levínský, kteří již mají velké zkušenosti a dokážou si v týmu řídit mladíky,“ říká Štancl ke generační obměně s tím, že průměrný věk hráčů v týmu je 22,3 let a průměrná váha 67,5 kilogramu.

Soupiska A týmu pro sezonu 2017/2018:

Brankáři: Martin Haleš, Jakub Levínský

Obránci: Daniel Škeřík, Lukáš Slabý, Ondřej Hušek, Lukáš Prix, Jan Bílý, Fili Krigovský, Radek Formánek

Útočníci: Patrik Petr, Michal Janeček, Martin Zozulák, Jan Kourek, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Lukáš Gregor, Přemek Pakosta, Adam Šmíd, Jan Savický, David Žáček, Petr Černý.

Realizační tým: Ladislav Štancl (trenér), Jan Černohorský (asistent trenéra), Petr Mocek (kondiční trenér), Roman Vítek (trenér brankářů), Kateřina Levínská (fyzioterapeutka)

Změny v A týmu před sezonu 2018/2019:

Příchody: Ondřej Hušek (Florbal Náchod) 

Odchody: Marek Ďopan (FBK Jeseník), Karel Brychta (konec kariéry), Jakub Burian (Sparta Praha), Petr Musil (Florbal MB), Petr Němeček (AS Orka Čelákovice), Ondřej Kunt (konec kariéry), Ondřej Pakosta (FBK Svitavy), Marcel Lehký, Jakub Víšek (přerušení kariéry), Václav Oubrecht (přerušení kariéry), Jiří Jedlička (FBK Svitavy)

Rozpis pardubických zápasů v Tipsport Superlize naleznete ZDE.