740_20200125_184906.jpg

Další televizní utkání se blíží! SOKOLI už v pondělí přivítají na domácí palubovce Hattrick Brno

Pardubické florbalisty čeká další předehrávka Superligy. V rámci 22. kola přivítají na domácí palubovce nováčka soutěže – FBŠ Hattrick Brno. Oba aktéři budou bojovat o první výhru v roce 2020 a také o možnost lepšího umístění v tabulce. Zápas, který slibuje velký náboj i skvělou diváckou kulisu, bude navíc vysílat program ČT sport.

V minulém kole Pardubice zaváhaly v sokolském derby s Vinohrady. I přes skvěle rozehraný zápas a zlepšení v mnoha aspektech hry nakonec A-tým zápas ztratil v poslední desetiminutovce a prohrál 5:7. „Hráčům jsme před utkáním říkali, že rozhodnou přesilovky, a to se potvrdilo. Mementum zápasu byl fakt, že jsme nedokázali potrestat vyloučení 2+2 a naopak jsme inkasovali. Domácí byli tedy o tento kousek dnes efektivnější a lepší,“ řekl k poslednímu utkání kouč Ladislav Štancl.

Hattrick Brno se před pondělním televizním zápasem nachází na 13. místě Superligy. Stejně jako SOKOLI i Hattrick čeká na premiérovou výhru v roce 2020. Brňané v posledních dvou duelech prohráli s Bohemkou 9:13 a poté i doma s Tatranem 2:8. Poslední vzájemný duel s Východočechy ovládl Hattrick, který zvítězil na domácí palubovce 4:1. Recept na nováčka soutěže ale našli SOKOLI už v srpnu v druhém kole Poháru Českého florbalu, když zvítězili 8:5, a pokud by tento výsledek zopakovali, určitě by se se žádný fanoušek Pardubic nezlobil. Jak blížící se televizní utkání dopadne, se dozvíme už v pondělí 27. ledna od 17 hodin ve sportovní hale Dašická.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:
„Doma chceme podat 100% výkon po celou dobu utkání. Těšíme se, že na Dašické bude plný dům a věřím, že to hráče vybičuje k maximálnímu výkonu, který dokážou konečně přetavit i v góly a vítězný výsledek. S Hattrickem nás nečeká vůbec nic jednoduchého, ale jsem přesvědčený, že je v našich silách urvat všechny tři body a nechat si je doma.“

Superliga florbalu, 22.kolo:

pondělí 27. ledna, 17:00, SOKOLI Pardubice– FBŠ Hummel Hattrick Brno