1137_20230908_102538.jpg

DOROSTENCŮM A JUNIORŮM STARTUJE SEZÓNA

Již zítra odehrají své první ligové zápasy týmy dorostenců a juniorů. Cíle jednotlivých kategorií, rozpisy utkání a komentáře trenérů naleznete v článku.

DOROSTENCI

Tým dorostenců bude stejně jako v minulém roce hrát nejvyšší dorosteneckou soutěž – 1. ligu dorostenců, která je rozdělena na divize podle polohy jednotlivých klubů a následně i na tři výkonnostní koše, mezi kterými se na základě výsledků pohybují. Dorostenci začínají sezónu ve druhém výkonnostním koši, ve kterém se potkají se Sokolem Královské Vinohrady, Skutčí, Orkou a Hradcem Králové.

Komentář hlavního trenéra dorostenců Jana Černohorského

„Letní příprava dorostenců byla kvalitní a kluci si fakt mákli. Oproti předchozí sezoně jsme po domluvě s kondičním trenérem zařadili více sprintů a tréninků rychlosti. Základem samozřejmě bylo nabrání síly v posilovně, se kterou se kluci z mladšího ročníku 2008 rychle sžili. Samozřejmě už od května jsme měli i herní tréninky, ke kterým kluci přistoupili fakt zodpovědně. Od sezóny proto očekáváme další rozvoj herních a taktických dovedností u všech kluků a doufáme, že minimálně budeme bojovat o první koš. To bude nejen o herních kvalitách celého týmu, ale hlavně o nasazení, bojovnosti a absolutní koncentraci na celý zápas. Určitě chceme, aby se kluci nebáli hrát a byli kreativní v útočné fázi, protože to je koření florbalu. Na druhou stranu i v obranné fázi budeme hrát aktivně tak, jak se na mládežnický a moderní florbal sluší a patří. To vše je nezbytný předpoklad k tomu, aby se kluci v budoucnu prosadili i v juniorském týmu a případně i A týmu. Držte nám palce a přijďte nás podpořit!“

ROZPIS UTKÁNÍ

9.9. 10:00, SOKOLI vs. Hradec, sportovní hala Skuteč – ONLINE PŘENOS

9.9. 14:40, SOKOLI vs. Orka, sportovní hala Skuteč – ONLINE PŘENOS

23.9. 10:00, SOKOLI vs. Vinohrady, sportovní hala Kukleny Hradec Králové – ONLINE PŘENOS

23.9. 14:30, SOKOLI vs. Skuteč, sportovní hala Kukleny Hradec Králové – ONLINE PŘENOS

Kompletní rozpis a statistiky naleznete ZDE

JUNIOŘI "A"

Juniorský tým čeká na začátku ligové soutěže kvalifikace o postup mezi 12 nejlepších celků. Ve skupinové fázi se kluci postupně utkají ve dvoukolovém systému s týmy Asper Šumperk, Bulldogs Brno a Hummel Hattrick Brno. První tým ve skupině postupuje přímo do CE ligy juniorů, tým na druhém místě čeká předkolo s druhým týmem ze skupiny "G" (Panthers Praha, Štíří České Budějovice a Florbal Chodov) a celky na třetím a čtvrtém místě budou hrát 1. ligu juniorů.

Komentář hlavního trenéra juniorů Jana Třískaly

"Letní přípravu jako celek hodnotím pozitivně. I přes opakující se problémy s tempem tréninků, které by za nás za trenéry mělo být větší, tak kluci fungovali velmi dobře. Cíle do sezóny máme jako tým dva. Tím první je výkonnostní a to je zvládnutá kvalifikace a postup mezi 12 nejlepších celků. Následně je to pak cíl rozvojový, kdy chceme hráče rozvíjet pro mužský florbal na základě principů, které máme nastavené s hlavním trenérem A týmu Láďou Štanclem."

ROZPIS UTKÁNÍ

9.9. 14:00, SOKOLI vs. Asper Šumperk, sportovní hala Šumperk – ONLINE PŘENOS

10.9. 14:00, SOKOLI vs. Bulldogs Brno, sportovní hala SportPoint Brno – ONLINE PŘENOS

16.9. 20:00, SOKOLI vs. Hummel Hattrick Brno, Tréninkové centrum SOKOLI Pardubice – ONLINE PŘENOS

17.9. 17:00, SOKOLI vs. Asper Šumperk, Tréninkové centrum SOKOLI Pardubice – ONLINE PŘENOS

23.9. 12:00, SOKOLI vs. Bulldogs Brno, Tréninkové centrum SOKOLI Pardubice – ONLINE PŘENOS

24.9. 15:00, SOKOLI vs. Hummel Hattrick Brno, VUT CESA Brno – ONLINE PŘENOS

Rozpis další fáze a statistiky naleznete ZDE