693_20190913_184707.jpg

Florbal Festival Pardubice je po roce zpět! Startuje víkend plný florbalu

Po velkém úspěchu z minulého roku se vrací zpět na scénu pardubický FLORBAL FESTIVAL. Další ročník odstartuje mládežnický turnaj Junior Sokol Cup, který se koná od soboty 14. září do neděle 15. září v Pardubicích. Součástí turnaje bude tradičně vložené sobotní utkání Superligy mužů, které v září 2018 navštívilo přes 2000 diváků. Ve 14 hodin tedy palubovku převezme A-tým, který se v rámci prvního kola utká s Vítkovicemi.

Letošního ročníku Junior Sokol Cupu se účastní více než 90 družstev z celé České republiky. Představí se zde kategorie přípravek, elévů, mladších a starších žáků. Turnaj se odehraje celkem ve třech halách. Největším zážitkem pro mládežnické týmy budou zápasy v pardubické hokejové aréně. Utkání se budou hrát také ve sportovní hale Dašická a v nafukovací hale v areálu TJ Sokoli Pardubice. Všechny kategorie odehrají čtyři zápasy v sobotu a další minimálně tři utkání o umístění v neděli. Hrací čas je pro všechny kategorie 1 x 12 minut. Týmy budou rozděleny do hracích skupin. Následující vyřazovací systém bude stanoven dle finálního počtu zúčastněných týmů. Účastníci turnaje mají navíc vstup zdarma na utkání Sokoli – Vítkovice.

Celý florbalový festival zakončí v prosinci tzv. School Match. Superligové klání proti Liberci začne v 10 hodin dopoledne, a je určené především všem žákům a studentům pardubických škol. Projekt School Match se osvědčil už v minulém roce, kdy hokejová aréna v rámci Florbal Festivalu Pardubice přepisovala rekordy.  Na zápas proti Znojmu dorazilo 5108 fanoušku a tím jsme jasně překonali divácký rekord v základní části Superligy.   


KOMPLETNÍ PROGRAM FLORBAL FESTIVALU PARDUBICE:

14. – 15. 9. Mládežnický turnaj Junior Sokol Cup

17. 9. Superpohár florbalu: SOKOLI Pardubice – 1.SC TEMPISH Vítkovice (Enteria arena Pardubice)

10. 12. School Match: SOKOLI Pardubice – FBC Liberec (Enteria arena Pardubice)