753_20200304_152856.jpg

„Jako tým máme na to udržet Superligu i pro příští sezonu,“ říká kapitán Radek Formánek!

SOKOLI sice neprožívají povedenou sezonu, i přesto ji ale mohou zachránit v následujícím období. To totiž čekají naše florbalisty boje o záchranu, se kterými mají značné zkušenosti. Tým hodlá těchto zkušeností využít a udržet tak v Pardubicích Superligu i pro příští rok. O udržení se utkáme s Black Angels, kteří skončili v jejich premiérové sezoně na 11. místě. Série na čtyři vítězná utkání začne už tento víkend, a to na hřišti pražského týmu. Před nejdůležitější části sezony jsme vyzpovídali našeho kapitána Radka Formánka.

Jak hodnotíš základní část, ve které jste skončili bohužel na posledním místě?

Bohužel letošní sezona je velmi nepodařená, i když já pamatuji i sezony, kdy jsme získali ještě méně bodů. Letos je to možná zdvojnásobené i tím, že se řešilo hodně věcí mimo hřiště. Přece jen florbal je každým rokem sledovanější a mediální síla tohoto sportu roste, takže jsme pod větším drobnohledem. Tím pádem se i klubová rozhodnutí víc rozebírají, na což si budeme muset zvyknout. Určitě jsme ale měli z letošní sezony základní části vytěžit víc. Na druhou stranu dostali prostor mladší hráči, kteří tak získávají potřebné zkušenosti.

Dokážeš určit zápasy, které byly podle tebe klíčové a tým je nezvládl?

Nemyslím si, že bychom ve všem zápasech zcela propadli. Měli jsme ale bohužel i pasáže, které nás dokázaly dostat na úplné dno, ze kterého jsme se v zápase už nedokázali zvednout. Byla to často jen desetiminutová část hry, kdy jsme byli schopni dostat i 5 gólů. Zápasy s Black Angels, kdy jsme vedli 6:0, nad Bohemkou 4:0, v Ostravě po dvou třetinách 5:2, to byly zápasy, ve kterých jsme měli získat body.

Jaká je aktuálně atmosféra uvnitř týmu? Jste připraveni porvat se o setrvání v nejvyšší soutěži?

Tým je teď dle mého názoru na jedné vlně. Hodně věcí jsme si vyříkali, scházíme se i víc mimo florbalové hřiště, což je také důležité.  Stále říkám, že by nás ten sport měl hlavně bavit, a i když se nám nedaří na hřišti, tak v týmu celkově cítím dobrou atmosféru. Jako tým máme na to udržet Superligu i pro příští sezonu. 

V 1. kole play down vás čeká nováček soutěže Black Angels, se kterým jste letos hráli vyrovnané zápasy. Dá se tedy předpokládat podobný průběh i v boji o záchranu?

Osobně jsem za Black Angels moc rád. Musíme si ale pohlídat jejich dva nejlepší hráče. Jakub Renčín a Jakub Boček měli skvělou sezonu, dokážeme-li je zastavit, tak máme velkou šanci.

Věříš, že dokážete zopakovat výkon z loňského play down, ve kterém jste porazili Bulldogs Brbo 4:0 na zápasy? Nebo to bude tentokrát větší boj?

Letos jdeme do play down v naprosto jiné pozici a podle mě si na nás věří naprosto všechny týmy, což je při pohledu na tabulku logické. My ovšem máme s touto částí sezony velké zkušenosti a víme, co můžeme očekávat. Věřím, že to zvládneme.

Co je potřeba zlepšit před klíčovou bitvou ve vaší hře?

Jednoznačně obranu, dostáváme obrovské množství gólů. Musíme se odrazit od pevné defenzívy. Teď přichází fáze sezony, kdy se nemusí vyhrávat po krásných akcích, ale dřinou a srdíčkem.

Je něco, co bys rád vzkázal fanouškům?

Rozhodně! Děkujeme moc za veškerou podporu a za krásné návštěvy na domácích zápasech. Letos bohužel moc radosti nepřinášíme, ale budeme moc rádi, když nás ti nejlepší fanoušci v republice podpoří i v nejdůležitější části sezony.