Související zápasy

SOKOLI Pardubice
1093_20230309_104901.jpg

Jakub Burian: Ještě si neuvědomujeme, o co hrajeme

Pardubický “A“ tým v domácích zápasech play-down neuspěl. První dva zápasy hodnotí a vyhlídky k těm dalším popisuje kapitán týmu Jakub Burian.

První dva zápasy vám nevyšly, kde vidíš hlavní příčiny?

Když nebudu počítat sobotní nájezdy, tak jsme dostali ve dvou zápasech 15 gólů, což je na play-down a na to, že jsme hráli doma, strašidelné číslo. Zároveň nás Otrokovice totálně vytrestaly v produktivitě a v tom, jaké góly v podobných zápasech padají. Skórují z dorážek, po několikanásobných odrazech, hrají jednoduše a rvou se do brány. My chceme být bohužel za každé situace umělci a na to jsme v úvodních zápasech dojeli.

Největším problémem byly především druhé třetiny, čím si to vysvětluješ?

Absolutně netuším. Asi umíme na Dašické útočit jen na jednu bránu.

Na druhou stranu měl tým velmi silné závěry, může to hrát velkou roli v dalším průběhu série?

Samozřejmě je to hezké a důležité, že jsme v těch třetích třetinách takhle dominantní. Když prohráváme a dochází nám čas, tak jsme mnohem odvážnější a snažíme se hrát jednoduše. Otrokovice poznaly, čeho jsme schopní, a že nedostanou nic zadarmo. Klidně bych si ale tyhle závěry odpustil a radši v klidu odbránil vedení. Mrzí mě zejména ten první zápas, protože jsme v něm měli šance na to, abychom zápas úplně otočili, a celá série by vypadala jinak.

Čeká vás nyní týden do pokračování série, na čem musíte zapracovat?

Myslím, že si ještě stoprocentně neuvědomujeme, o co teď hrajeme. Většina florbalové veřejnosti nás možná před sérií favorizovala, ale první dva zápasy nám jasně ukázaly, že bez toho, aniž bychom si to sami odpracovali, si můžeme pořádně nabít hubu. Nikdo z nás nechce, aby se opakoval loňský scénář, protože v květnu se dají dělat mnohem lepší věci než hrát florbal. (úsměv) A teď už můžu konečně odpovědět na otázku. Potrénujeme, rozebereme si nějaké věci na videu, zjednodušíme naši hru a nastavíme hlavy na to, že si jedeme do Otrokovic pro dvě výhry.

Co od utkání v Otrokovicích očekáváš?

Doufám v trochu větší emoce na hřišti i na střídačce, protože to by nám mohlo výrazně pomoct. Od Otrokovic očekávám podobnou rezignaci na jakoukoliv aktivní hru jako tomu bylo na Dašické. Od svého trenéra mají jasně dané noty, podle kterých hrajou, a zatím jim to vychází. Vedou 2:0, ale to je všechno, nikdo ještě sérii nevyhrál na dvě vítězství.

Pokud sérii vrátíte do Pardubic, čím bys nalákal výborné pardubické fanoušky na úterní zápas?

Všichni v týmu věříme, že máme na to, abychom sérii otočili, ale musíme být připravení na to, že to bude bolet. Myslím, že už jsme v minulosti několikrát dokázali, že podobné zápasy umíme zvládat, tím spíš doma. Podpora fanoušků nám vždycky dodá obrovskou morální sílu, což se ukázalo v závěrech obou víkendových zápasů. Doufám, že to bude ještě dlouhá série a na jejím konci budeme společně s nejlepšími fanoušky v lize moct slavit.