1015_20220726_173102.jpg

Jakub Burian novým kapitánem mužského celku

Novým kapitánem mužského A týmu byl do nadcházející sezóny zvolen obránce Jakub Burian, který nahradí v roli kapitána Přemka Pakostu.

Kubo, tým si tě zvolil jako svého kapitána do nadcházející sezóny. Jaké z toho máš pocity?

Velká pocta, čest i zodpovědnost. Tím spíš, že šlo o volbu kluků a musím říct, že to bylo po dlouhé době, kdy jsem něco takového zažil, protože za moji kariéru v dospělém florbale jsem zažil jenom dva kapitány - Karla Brychtu a Milana Garčara, u kterých nebylo nikdy co řešit - persony jako blázen. Teď když si Přéma Pakosta sám férově řekl o to, že by byl radši, kdyby pásku nosil někdo jiný, tak se to možná trochu nabízelo. V týmu jsem třetí nejstarší a my zkušenější kluci už na sebe musíme brát za tým i jinou zodpovědnost než jen tu na hřišti. Nemám s tím vůbec problém.

Tvými asistenty budou Lukáš Prix s Martinem Zozulákem. Stihli jste spolu už probrat role, které by každý z vás měl mít?

Samozřejmě, Lukáš bude mít na starost každý týden praní rozlišováků a Martin pitný režim na každém tréninku. :) Ne, ještě jsme to detailně nerozebírali, všechno budeme nastavovat v průběhu srpna, ale máme na věci kolem týmu hodně podobný pohled, takže nepředpokládám žádné velké názorové kolize. Všichni tři cítíme, že máme v týmu nějaké slovo, kluci nás snad berou a i proto byla finální volba kapitána mezi námi třemi.

Na čem budeš stavět svou práci s týmem? Na jakých základech by měl být postaven správně fungující tým?

Gró všeho je komunikace a dobrá nálada v týmu. Všichni děláme florbal dobrovolně kvůli tomu, že nás baví. Baví nás trénovat, baví nás být spolu v týmu, baví nás ta každodenní sranda v šatně a já věřím, že se to v příští sezoně odrazí i na výkonech. Samozřejmě se nevyhneme porážkám a ne třeba úplně příjemným situacím, ale když budeme o všem mluvit, kvalitně pracovat na tréninku a budeme držet spolu, tak si troufám tvrdit, že máme v Pardubicích opravdu velký potenciál.

S klukama máte společně za sebou první část letní přípravy. Jaké je její hodnocení z tvého pohledu?

Pro mě osobně to je první kompletní příprava po nějakých třech letech, takže znova objevuji krásy letních kondičních plánů, a musím říct, že to je nepředstavitelná nádhera. Během července jsme měli individuální plány a pojďme si přiznat, že je trochu příjemnější odběhávat dávky od Almiho na promenádě u moře v Andalusii, než na tartanu mezi betonovou džunglí. Od srpna už do toho šlápneme zase s hokejkami a bude to klasický fofr, čeká nás Czech Open, dvakrát se vyspíme a začíná Superliga. Desátého září ve Varech budeme ready!