899_20210901_113756.jpg

Jeden klub, jedna rodina. Startuje nikdy nekončící kampaň Společně rosteme

Rok 2021 byl a stále je z mnoha pohledů jedinečný, což platí i pro pardubický florbal. Náš klub se vrací do života, na který byl zvyklý před vypuknutím koronavirové pandemie, během níž jsme si spoustu věcí uvědomili. Na ničem jiném nám nezáleží tolik, jako na návratu dětí zpět do normálního fungování a jejich zdravém sportovním i osobnostním rozvoji. To vše zastřešuje naše dlouhodobá filozofie, která teď dostala konkrétní podobu a název - Společně rosteme.

Celá kampaň se dotýká klíčových hodnot, které klub vyznává, a klade důraz na důležitost výchovy mladých sportovců. V prvé řadě jde ale o rodiče, kteří na základě povědomí o klubu a referencí vybírají zájmové aktivity pro své děti. Působí zároveň na děti samotné, které chtějí patřit do určitého, pro ně vysněného kmene. Ten je pak ovlivňuje na dlouhá léta, v ideálním případě až do dospělosti.

Hlavním záměrem filozofie Společně rosteme je poukázání na to, že SOKOLI nejsou jen florbal, coby zájmový kroužek, ale je to také výběr životního stylu, hodnot a v neposlední řadě i další rodiny. Čtyři sokoli nejsou v grafické vizualizaci znázorněni náhodou. Každý z nich představuje jednu ze čtyř důležitých hodnot, které klub charakterizují - výchova, rozvoj, kvalita, inspirace. Se všemi hodnotami vás blíže seznámíme v příštích dnech, kdy na našich komunikačních kanálech najdete veškeré detaily, které se čtyřmi pilíři naší kampaně souvisí. Zároveň se můžete těšit na zbrusu nový design našeho tréninkového centra a dalších společných prostor, vše v souvislosti s filozofií Společně rosteme.

Celou podobu kampaně si vzalo do parády studio Identity, které stojí i za naším klubovým logem. „Ústředním motivem pro grafickou podobu kampaně je sokol rozpínající křídla nad hnízdem s vajíčky. Ten má symbolizovat péči, ochranu a bezpečné místo k rozvoji. Ve sportovním světě výrazný symbol může vyjadřovat pozici trenéra, ale lze na něho pohlížet i jako na celek SOKOLI, který zastřešuje klub svými křídly. Sokoli poletující kolem hnízda rozehrávají další příběh rozvedený do několika rovin. V živočišné říši ukazuje na první let mláďat, který bedlivě sleduje starší sokol. V překladu do sportovní terminologie tito mladí sokoli představují hráče, kteří trénují pod dohledem trenéra a zároveň se od něho učí a inspirují. Naznačené trajektorie letu evokují nákresy herních situací, které se využívají k zobrazení strategie hry,stojí v komentáři grafického studia.

S heslem Společně rosteme se budou členové klubu i naši fanoušci setkávat prakticky pokaždé, když přijdou s pardubickým florbalem do kontaktu. „Tímto projektem chceme především prezentovat to, jak náš klub pracuje, co je pro nás důležité a na jakých principech stojí naše práce. Je to pro nás zcela zásadní projekt, který popisuje klubovou filozofii. Je pro nás zcela klíčové, aby naši členové i veřejnost chápali proč pracujeme zrovna tak jak pracujeme,“ dodává generální manažer pardubického florbalu Martin Zozulák.

Je to jednoduché - Společně rosteme!

Výchova

Nejsme jen florbalový klub. Florbal bereme jako skvělý prostředek k výchově dětí, kterým chceme dávat dobrý základ do dalšího života. A to jak pohybový, tak morální. Řídíme se naším klubovým zákoníkem, který nese název Sokolský kodex. Snažíme se, aby se podle něj chovali nejen hráči, ale také trenéři a rodiče. Florbal je skvělá věc, ale není pro nás na prvním místě. Naším cílem je vychovávat slušné lidi, kteří budou mít pozitivní vztah ke sportu, ne pouze k florbalu.

Rozvoj

Nestojíme na místě a neustále se jako klub rozvíjíme. Máme dlouholetou tradici a během této doby jsme ušli obrovský kus cesty. Nic z toho by ale nebylo možné bez našich hráčů všech věkových kategorií. Členy našeho klubu rozvíjíme po sportovní stránce pod vedením zkušených trenérů i odborníků na další sportovní oblasti jako je kondice, fyzioterapie, výživa nebo mentální koučink. Stejný důraz ovšem klademe na rozvoj osobnosti každého hráče, ať je mu 5 nebo 20 let. Florbalový výsledek pro nás proto není na prvním místě.

Kvalita

Neumíme dělat věci napůl. Pokud se do něčeho pustíme, pak tomu obětujeme veškeré možné úsilí. Máme výtečné tréninkové zázemí a přípravě tréninkového procesu věnujeme velkou pozornost. Právě při něm se totiž formuje osobnost a kvalita každého člověka. Naši trenéři se vzdělávají a snaží vést děti tak, aby se neustále zlepšovaly. Jsme zárukou spolehlivosti a profesionality, samozřejmě vždy ve spojení se skvělou zábavou, protože jen pokud nás věci opravdu baví, můžeme se zlepšovat a růst.

Inspirace

Každé malé dítě má své vzory, mohou to být rodiče, učitelé, trenéři nebo sportovci. Právě dětem chceme poskytovat tolik podnětů k inspiraci, že pro ně nebude problém si vybrat podle svého. Vším, co děláme, chceme inspirovat své okolí. Veškerou naší prací chceme vychovávat hráče, kteří budou vzorem pro malá sokolská mláďata. Právě oni se totiž postupem času stanou ideálem toho, jak by měl proces fungování klubu vypadat. A zároveň se i oni jednou stanou vzorem pro ostatní.