Junioři jsou po první polovině na 2. místě skupiny C

Juniorský tým Sokola Pardubice podává v první fázi sezony povedené výkony, z šesti zápasů vybojoval třináct bodů a je na druhé pozici skupiny C. První porážka přišla až v posledním zápase v souboji o první místo s Bohemians. Junioři odehrají ve skupině ještě tři zápasy a mají slibně nakročeno k postupu do skupiny A.

Jak viděl poslední dvě utkání svého týmu pardubický kouč Milan Randa?

Florbal Primátor Náchod - Sokol Pardubice 5:6 po prodl. (4:0, 1:4, 0:1, 0:1)

Začátek sobotního zápasu proti Náchodu se nám moc nevydařil. Dostali jsme velmi laciné branky po individuálních chybách a z přesilovky. I přes to, že jsme se prezentovali kombinační hrou, díky které jsme se dostávali do dobrých střeleckých situací, jsme v první periodě Náchod nepřekonali.

V druhé třetině jsme již dominovali. Soupeře jsme nepustili za půlku a celou dvacetiminutovku vyhráli 4:1 při počtu střel 15:3.

Stejná písnička se opakovala i v poslední části. Na hřišti jsme byli lepší, ale dlouhou dobu jsme si lámali zuby na dobře chytajícím Hanušovi. Nicméně 22 vteřin před koncem srovnal Petržela a šlo se do prodloužení. V tom jsme využili zaváhání Náchoda při střídání a situaci dva na nikoho zakončil Petržela.

Sokol Pardubice - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 8:10 (2:4, 3:2, 3:4)

Nedělní zápas proti Bohemians měl trochu jiné parametry, hrálo se v celkem slušném tempu, akce střídala akci a podle očekávání nás Bohemka dostávala pod tlak. První třetinu jsme si nejspíše mysleli, že to půjde samo a po nekoncentrovanosti v obraně a při bránění standartních situací jsme první dvacetiminutovku prohráli 2:4.

Ve druhé části jsme se již herně zvedli, konečně jsme překonávali soupeřovu vysunutou obranu a druhou dvacetiminutovku ovládli 3:2.

V poslední periodě jsme se poprvé dostali do vedení. Nejprve vyrovnal z trestného střílení Kaluža a pět minut na to se radoval z prvního gólu v juniorském týmu Matouš Sákra. Hra se od té doby přelévala ze strany na stranu, což spíše vyhovovalo Bohemians. Ti lépe zvládli posledních deset minut zápasu a vyhráli.

Celkově mám z první poloviny základní části dobrý pocit. Zápas od zápasu hrajeme lépe, dokážeme věci z tréninku přenést do zápasu a postupně zapracováváme mladé hráče.