666_20190516_182005.jpg

Juniorům a dorostencům začala letní příprava, vrací se trenér Koubek

Pardubickým juniorům a dorostencům odstartovala první část letní přípravy, dorostenci do ní vstoupili s novým realizačním týmem. Do klubu se po roční odmlce vrací na pozici hlavního trenéra dorostu Milan Koubek, jeho asistentem bude Tomáš Faltejsek. Kromě těchto změn došlo také ke změně koncepce celého tréninkového procesu, kdy budou mít hráči nejen v přípravě, ale i po celou sezonu stejný poměr florbalových i kondičních tréninků.

Realizační tým juniorů zůstal stejný jako v uplynulém ročníku, tým povede Milan Randa a jeho asistentem bude Tomáš Faltejsek. Naopak realizační tým dorostenců doznal poměrně velkých změn. Radka Formánka a Ondřeje Vichra nahradil hlavní trenér Milan Koubek a asistent Tomáš Faltejsek. Milan Koubek, tedy trenér, jenž vedl pardubický A tým téměř tři sezony, se do klubu vrací po roční pauze, naposledy byl u A týmu v sezoně 2017/2018, kde se poprvé v historii probojoval do play off, ještě v základní části přenechal své místo stávající trenérské dvojici. U obou týmů i nadále zůstává kondiční trenér Ondřej Almaši.

První fáze letní přípravy odstartovala 13. května a potrvá až do konce června, tedy celkem 6 týdnů, kdy budou hráči trénovat čtyřikrát týdně společně a dvakrát týdně individuálně. Během první fáze čeká obě družstva herní příprava v podobě turnaje Hummel open game v Brně. Junioři se ještě navíc představí na pardubickém turnaji Sokol Cup v termínu 14. – 16.6. Na červenec budou mít florbalisté připravené individuální tréninkové plány, společná příprava začne opět od srpna a potrvá až do začátku ligových soutěží. 

Florbalové naděje ve dvou nejstarších mládežnických kategoriích zažijí poměrně zásadní změnu celého tréninkového procesu a zejména samotného obsahu tréninků. Hráči budou mít vyrovnaný poměr kondičních a florbalových tréninků, v tomto formátu nebudou trénovat pouze v letní přípravě, ale po celou sezonu.

„Naším cílem v těchto elitních mládežnických kategoriích je generovat primárně špičkové a zdravé sportovce, nikoliv pouze florbalisty. Tedy hráče, kteří vědí, jak mají trénovat, jak se mají stravovat...zkrátka žít jako sportovci a podle toho i vypadat. Systém, kdy na kondiční stránce pracují hráči zejména v letních měsících a poté už převládají florbalové tréninky, nám tento cíl dlouhodobě neplnil. Proto jsme se rozhodli jít cestou, kdy částečně upozadíme náš sport na úkor kondičních bloků v tréninku. Florbalový a kondiční trénink tak bude ve vyrovnaném poměru v celém tréninkovém procesu těchto kategorií, a to po celou sezonu bez ohledu na jednotlivé fáze sezony. Vnímáme velký přesah naší činnosti a nechceme jít cestou, kdy v devatenácti letech budeme mít hráče, kteří se neprosadí do vrcholového florbalu a jsou i naprosto nepoužitelní do běžného sportovního života. Věříme, že tento systém bude vychovávat kluky, kteří mají pozitivní vztah ke sportu jako takovému, a ne pouze k florbalu,“ říká k významné změně sportovní ředitel klubu Martin Zozulák.

Realizační tým juniorů:

  • hlavní trenér: Milan Randa
  • asistent: Tomáš Faltejsek
  • trenér brankářů: Jakub Levínský
  • kondiční trenér: Ondřej Almaši


Realizační tým dorostenců:

  • hlavní trenér: Milan Koubek
  • asistent trenéra: Tomáš Faltejsek
  • trenér brankářů: Jakub Víšek
  • kondiční trenér: Ondřej Almaši