679_20190813_143840.jpg

Juniorům a dorostencům začala druhá fáze přípravy

Pardubickým juniorům odstartovala druhá fáze letní přípravy o týden později, než bylo v plánu. Během minulého týdne zaznamenal hlavní trenér Milan Randa mnoho omluvenek od svých hráčů, proto další příprava začala až v pondělí 12. srpna. Po měsíci individuálních plánů je čeká testování, ale také dva turnaje. I dorostenci absolvovali včera první trénink. Hráči si zvykají na nový systém trénování, který florbalové naděje ve dvou nejstarších mládežnických kategoriích Pardubického Sokola zkouší vůbec poprvé.

„Během července měli kluci individuální plány, nyní se chceme připravit a ladit formu na turnaj Slovak Cup, který se koná od 15. do 18. srpna v Bratislavě. Ten je v přípravě oproti minulým sezonám velkou novinkou. Na přelomu srpna a září nás pak čeká už tradiční UNYP Cup v Praze, kde se střetneme s týmy z juniorské extraligy,“ řekl trenér juniorů Milan Randa

Juniorský i dorostenecký tým se připravují stejně pod vedením svých hlavních trenérů, kondičního trenéra Ondřeje Almašiho a fyzioterapeutky Kateřiny Levínské. Kluci v týdnu absolvují jeden kondičně pohybový trénink, který jim má pomoci předcházet zranění a nabrat kondici, jeden čistě florbalový trénink a pak dva tréninky půlené. Právě tyto půlené tréninky jsou velkou novinkou. Hráči se v nich nejprve pod vedením kondičního trenéra rozcvičí a zatíží v posilovně a pak se přesunou na kratší, ale o to intenzivnější, florbalový trénink do nafukovací haly.

„V první fázi přípravy jsme zvolili nový systém trénování. Pro některé hráče to bylo zpočátku těžší, ale při trénincích makali na sto procent, a nakonec to zvládli. První fázi přípravy tedy hodnotíme kladně. Po červenci, kdy kluci absolvovali individuální tréninky, chceme druhou fázi směřovat k turnaji UNYP Cup, který se uskuteční od 6. do 9. září v Praze. Turnaj nám ukáže fyzickou připravenost hráčů do nadcházející sezóny a také si ve hře vyzkoušíme nový herní systémy a různé formace hráčů,"  dodává asistent trenéra Tomáš Faltejsek.

Junioři: 

15. - 18. srpna            SLOVAK FLOORBALL CUP

30. srpna                     UNYP CUP 2019

Dorostenci:

6. - 9. září                    UNYP CUP 2019