1160_20231031_110728.jpg

Ladislav Štancl končí na lavičce "A" týmu

Trenér Ladislav Štancl končí na vlastní žádost na lavičce pardubických Sokolů. Své rozhodnutí oznámil po sobotní porážce 2:22 s Mladou Boleslaví. Mužský celek, který čeká ve čtvrtek pohárové utkání v Chomutově, dočasně přebírá generální manažer klubu Martin Zozulák spolu se stávajícím asistentem Tomášem Faltejskem.

Ladislav Štancl se na lavičce superligových Pardubic poprvé objevil v sezóně 2017/2018, kdy přebral otěže po trenéru Koubkovi, který se velkou měrou podepsal pod historicky první účast pardubických florbalistů v play-off. V následující sezóně dokázal Štancl se svým týmem postoupit do finále Poháru České pojišťovny, ve kterém Pardubice porazily Liberec a získaly tak svou první klubovou trofej. Celkově odtrénoval Štancl na superligové lavičce 151 zápasů.

"V situaci, ve které se nacházíme, je evidentní, že tým potřebuje jakýkoliv impuls a novou energii k tomu, aby se odrazil ode dna. Vstup do sezóny se nepodařil a na psychice i herním projevu týmu to bylo čím dál více znát. Hlavní zodpovědnost leží na mně. Některé kluky trénuji nepřetržitě několik let a i toto mohlo mít vliv na určitý stereotyp, který pak brzdí dynamiku práce, která je potřeba. Věřím, že krok, který jsem se rozhodl udělat, týmu pomůže, probudí ho a kluci na hřišti budou mít potřebnou energii a nasazení s novým vedením týmu. Ve sportu to tak často chodí a já si přeju, aby tomu tak bylo i tentokrát," komentuje svůj konec na pardubické střídačce Ladislav Štancl.

"Láďa po sobotní ostudné porážce s Mladou Boleslaví rezignoval na pozici hlavního trenéra A týmu. Ve spojení s předchozími výsledky a herním projevem, který neodpovídá našim představám, jsme jeho rezignaci přijali. Láďovi bych chtěl touto cestou poděkovat za všechny roky strávené u našeho elitního týmu. Práce, kterou zde odvedl je podle mého názoru velká, psychicky strašně náročná a velmi nedoceněná. Proto mu přeji, aby hlavně našel energii do další práce, kterou u nás bude dále odvádět jako šéftrenér klubu. Nového trenéra v tuto chvíli hledáme a pro toto přechodné období jsem tým převzal já společně se současným asistentem Tomášem Faltejskem," přidává svůj komentář k celé situaci generální manažer klubu Martin Zozulák.

Láďo, děkujeme za veškerou práci, kterou si na lavičce mužského celku odvedl a přejeme hodně úspěchů v pozici šéftrenéra klubu.