1185_20240215_144920.jpg

LADISLAV ŠTANCL KONČÍ NA VLASTNÍ ŽÁDOST V KLUBU

Od 1. května nebude v klubu Sokol Pardubice pokračovat šéftrenér Ladislav Štancl. Ten na vlastní žádost končí v klubu.

Ladislav Štancl přišel do pardubického klubu v roce 2016 z Litomyšle. Ihned po svém nástupu se stal šéftrenérem klubu, kterým je až dodnes. Na lavičce mužského "A" týmu se poprvé objevil v sezóně 2017/2018, kdy přebral otěže po trenéru Milanu Koubkovi, a v této sezóně vedl tým v historicky prvním play-off. V následující sezóně dokázal Štancl se svým týmem postoupit do finále Poháru České pojišťovny, ve kterém Pardubice porazily Liberec a získaly tak svou první klubovou trofej. Celkově odtrénoval Štancl na superligové lavičce 151 zápasů. Od letošní sezóny je zároveň hlavním trenérem české juniorské reprezentace.

Vyjádření Ladislava Štancla

Jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě, nejen florbalovém. Sešlo se více faktorů a pohledů jak osobních, tak sportovních. Energie či motivace se dále posouvat i interní situace v klubu, která nyní je. Nicméně i takové situace sportovní život přináší. Sokoli jsou a vždy budou klubem, který mi dal šanci se florbalově posunout, rozvíjet a za to budu vždycky vděčný. Nechal jsem tu kus života a kus sebe a i když se často sportovně nedařilo, není to to první, co se mi vybaví. První vždy bude klubové prostředí, komunita a to, jak jsme byli pracovně i lidsky nastavení. V poslední době ve mně však uzrálo toto rozhodnutí, které jsem učinil a na konci dubna řady klubu opustím."

Vyjádření generálního manažera klubu Martina Zozuláka

Láďa byl nedílnou součástí naší organizace skoro 8 let a za tu dobu jsme si spolu vytvořili velmi dobrý vztah, který nebyl jen pracovní. Proto mě samozřejmě mrzí, že přicházíme o člověka jako je on. Jsem přesvědčený, že si u nás vše tvrdě odpracoval a spoustu procesů, které dodnes využíváme, nastartoval právě Láďa. Za to vše mu patří jedno velké díky! Zároveň se snažím na jeho odchodu hledat pozitivní věci a beru jako úspěch našeho klubu, že jsme se podíleli na výchově a rozvoji člověka, který je nyní hlavní trenér juniorské reprezentace a jeho další florbalové angažmá bude také na velmi prestižní adrese."


Láďo, moc děkujeme za veškerou práci, kterou si pro klub udělal! 

Na obsáhlý rozhovor s Láďou Štanclem se můžete těšit v následujících týdnech.