Související zápas

SOKOLI Pardubice

Livesport Superliga zůstává v Pardubicích

Rozhodující sedmý zápas zvládli lépe SOKOLI. Výhrou v posledním zápase sezóny si potvrdili superligovou příslušnost také pro příští ročník.

Na Dašické se podle očekávání odehrávala takticky svázaná bitva. Oba týmy věděly, o co se hraje, proto se vyčkávalo na chyby v obranách. Pokud šance přišla, skončila na výborném brankáři na obou stranách. V zápase zářila hlavně pardubická hvězdička v bráně. Matěj Denemark se znovu stal hrdinou záchranářských bojů v Pardubicích. V sobotním utkání zaznamenal fantastickou úspěšnost zákroků 95%. Do šaten šli i díky Denemarkovi šťastnější domácí, kouzlo Kohúta poprvé prolomil Šmíd, který ho prostřelil střelou na bližší tyč.

Druhá třetina pokračovala obdobně, jako ta první. Hned na jejím začátku se ale prosadil Zozulák, který dodal SOKOLŮM klid na hokejky. Ani jeden tým se poté nikam nehnal, SOKOLI byli možná opticky více v držení míčku, k větším šancím to ale přes kvalitní osobní obranu soupeře nevedlo. Chvíle slávy poté přišla také pro Martina Haleše, ten se postavil Vykopalovi tváří v tvář při trestném střílení. Haleš prokázal své zkušenosti a s nájezdem si poradil. S Denemarkem v brance se pokračovalo klidně až do konce třetiny, kde se v brankovišti střetli Červenka s Burianem, to vyvrcholilo pouze ve vzájemné vyloučení a pokračovalo se dále.

V polovině třetí třetiny přidal ještě více klidu na pardubické hole Pakosta. Ten byl trestuhodně nehlídaný na středu a nemýlil se. Poté již ale přišlo překonání Denemarka, to se povedlo Vykopalovi a o drama bylo postaráno. Tři minuty sáhli hosté ke hře bez brankáře, ta se jim ale vůbec nedařila a toho využil Martin Zozulák. Tento pardubický matador rozhodl o zachování Livesport Superligy, na jeho branku mu navíc asistoval v sérii fantastický Denemark. Zbytek utkání se již pouze dohrával, 702 diváků na Dašické si užilo poslední sekundy a poté mohlo společně s hráči slavit záchranu Livesport Superligy v Pardubicích.

Play-down Livesport Superligy, 1. kolo, 7. zápas:

SOKOLI Pardubice – PSG Panthers Otrokovice 4:1 (1:0,1:0,2:1)

Branky Pardubic: 12:41 Adam Šmíd, 20:49 Martin Zozulák, 46:16 Přemek Pakosta, 58:01 Martin Zozulák

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Prix, Burian, Šmíd, Pakosta, Zozulák, Nezval, Ďopan, Bína, Teichman, Kučera, Savický, Žáček, Machatý, Slabý, Kaluža, Šimák, Křinka, Kohoutek