601_20181009_122613.jpg

Lukáš Gregor po vzájemné dohodě opouští Sokol Pardubice

Sokol Pardubice hlásí další změnu v kádru, po vzájemné dohodě jeho řady opustil útočník Lukáš Gregor. Ten začal v Pardubicích svou třetí sezonu, ročník 2018/2019 už ale na východě Čech nedohraje. „Je to pro nás další nepříjemná ztráta a komplikace v našem už tak poměrně úzkém kádru, ale věříme, že i s tímto si dokážeme poradit,“ komentoval jeho odchod hlavní trenér.

Lukáš Gregor přišel do Pardubic před sezonou 2016/2017, předtím odehrál dvě sezony v nejvyšší soutěži v A týmu Sokola Královské Vinohrady. V první sezoně v novém působišti nasbíral dvacet kanadských bodů, za deset gólů a stejný počet nahrávek. V loňské sezoně byl trochu méně produktivní, vstřelil šest branek a připsal si také jednu asistenci. Letošní sezonu nastoupil ke dvěma zápasů v Poháru České pojišťovny a čtyřem duelům Tipsport extraligy, bodově se ani jednou neprosadil.

„S Lukášem jsme k tomuto závěru došli po vzájemné dohodě. Postupem času bylo jasné, že jeho časové možnosti se neslučují s tím, jak chceme, aby hráči v našem týmu fungovali. Lukášovy možnosti účasti na trénincích pro nás v tuto chvíli byly neakceptovatelné a když bylo jasné, že není možnost, aby se to zlepšilo či nastavilo tak, aby to dávalo smysl, došli jsme k závěru, že nemá cenu oboustranné trápení nikterak prodlužovat. Ve florbale to není nic neobvyklého, že se naráží na časový střet studijních a florbalových povinností, které jsou v Superlize nemalé. Chceme-li plně funkční tým na vrcholové úrovni, musíme tyto věci řešit,“ řekl k odchodu Lukáše Gregora hlavní trenér Ladislav Štancl. Další angažmá útočníka, jenž v Pardubicích nosil na dresu číslo dvacet sedm, je v jednání.