1001_20220516_132027.jpg

Martin Zozulák a Jakub Burian pokračují v pardubickém dresu

Skvělá zpráva pro fanoušky pardubických Sokolů. I v následující sezóně budou totiž prohánět obrany soupeřů Martin Zozulák a Jakub Burian.

Čtyřiatřicetiletý Martin ukončil svou hráčskou kariéru před dvěma lety. Po skončení své úspěšné hráčské štace se plynule přesunul do role hlavního trenéra mužského A týmu, ve které byl sezónu a půl. Po šňůře nepovedených utkání se v prosinci loňského roku rozhodl nabídnout svou funkci Milanu Koubkovi. Martin se do superligového kolotoče z důvodu covidu připojil ale až v lednu. Po pomalejším rozjezdu se „Zezi“ rozehrál ke skvělým výkonům a dotáhl mužský celek k záchraně Livesport Superligy.

„Když jsem před dvěma lety končil, tak jsem byl přesvědčený, že se žádný návrat zpět už konat nebude. Takže teď prožívám nečekané prodloužení a obnovení svojí kariéry. Musím přiznat, že jsem si tohle "vzkříšení" užil a pro mě osobně to byly jedny z nejlepších chvil, které jsem jako hráč zažil. Velkou zásluhu na tom mají moji spoluhráči, kteří mě v šatně přijali i přestože jsem je ještě před pár měsíci vedl jako trenér a celkově pozitivní atmosféra v týmu, která se s obdobím, kdy jsem končil kariéru nedá vůbec srovnat. A poslední motivace jsou pro mě moje dvě malé děti, které si mě jako florbalistu vůbec nepamatovali a teď jsou z nich nadšení fanoušci florbalu (úsměv).

Takže o tom, jestli budu pokračovat v další sezoně, jsem moc dlouho nepřemýšlel,“ komentuje své pokračování v roli hráče Martin Zozulák

Pardubický odchovanec Jakub Burian v roce 2018 odešel na hostování do pražské Sparty a v průběhu minulé sezóny se vrátil zpět, aby pomohl Sokolům v bojích o záchranu Livesport Superligy. „Buriho“ hráčské zkušenosti a práce v kabině znamenala velkou vzpruhu pro celý mančaft a měla za výsledek to, že se celý kádr v bojích o udržení semkl ještě více.

„Závěr uplynulé sezony byl pro mě jedním z nejintenzivnějších florbalových zážitků. Jsem rád, že jsme potvrdili, že Sokol nikdy nespadne, ale teď je na čase, abychom ukázali, že máme mnohem větší potenciál než se klepat do konce dubna v baráži o superligovou příslušnost. Jsem rád, že jádro týmu zůstane i včetně Martina pohromadě, a těším se, že budeme od září doručovat florbalovou radost,“ vyhlíží další sezónu v pardubickém dresu Jakub Burian.