722_20191125_165742.png

Michal Janeček se rozhodl skončit v A-týmu SOKOLŮ

Hráč s číslem 11, který v dresu Pardubic působí od roku 2008, kdy přišel ze Dvora Králové, uzavírá svou hráčskou kariéru mezi Sokoli. Michal Janeček, kterému v kabině neřekne nikdo jinak než Váňa, odchází kvůli dlouhodobě malému hernímu vytížení.

. „Rozhodnutí ukončit mé působení v A-týmu po tolika letech, pro mě nebylo vůbec lehké. Přemýšlel jsem o tom již delší dobu, kdy jsem nebyl herně využíván. A protože se má situace nezlepšila, a i po několika jednáních s realizačním týmem se vidina mého působení na hřišti neobjevila, musel jsem se rozhodnout skončit. Protože trénovat a nemít možnost hrát, pro mě už bylo neúnosné a zdrcující,“ vysvětluje své rozhodnutí útočník, který nasbíral v dresu Sokola téměř 100 kanadských bodů.

Na odchodu se Váňa v posledních dnech definitivně dohodl s hlavním trenérem A týmu Ladislavem Štanclem: „Konec každého hráče mě mrzí, protože vím, kolik úsilí a času všichni florbalu věnujeme. Michal se rozhodl skončit na základě nespokojenosti se svou pozicí a rolí v týmu, což samozřejmě týmový sport, ve kterém se nedostanou na hřiště vždy všichni, s sebou občas přináší. Jeho rozhodnutí zcela respektuji a přeji mu hodně štěstí do dalšího života.“

Michal začínal s florbalem v roce 2003 ve Dvoře Králové, do Pardubic se nejprve na dvě sezóny podíval na hostování a následně v roce 2010 definitivně přestoupil do Sokola Pardubice. V nejvyšší soutěži odehrál přes 200 utkání a Klubu ligových hráčů se zapsal pod číslem 47.

„Rád bych Váňovi jménem celého klubu poděkoval za jeho neskutečně dlouhou kariéru u nás. Michal je jeden z posledních hráčů, který pamatuje sokolský pravěk, zažil poslední postupy do nejvyšší soutěže, v klubu odehrál skoro 11 sezon a pouze 4 hráči v našem klubu odehráli v nejvyšší soutěži více utkání než on. Za to vše zaslouží určitě velký díky!“ reaguje na odchod rychlonohého útočníka generální manažer klubu a jeho dlouholetý spoluhráč Martin Zozulák.