948_20211215_134105.jpg

A TÝM PŘEBÍRÁ JAKO HLAVNÍ TRENÉR MILAN KOUBEK

Vedení pardubického klubu přichází po reprezentační pauze s důležitou změnou. Už do zápasů se Spartou a SKV povede pardubické SOKOLY staronový hlavní kouč Milan Koubek. Ten tak v čele mužského týmu střídá Martina Zozuláka.

„Náš tým je už poměrně dlouho v krizi, která je bohužel podpořena i katastrofálními výsledky v posledních zápasech. Už před reprezentační pauzou jsme věděli, že musí nastat změny, které se pokusí tým nakopnout. Já jako hlavní trenér jsem první, kdo je za současnou situaci zodpovědný, takže si nebudu namlouvat, že moje trenérská mise byla úspěšná. A nabídl jsem svoji pozici Milanu Koubkovi, který tým velmi dobře zná, a hlavně má zkušenosti s vedením ligového týmu. Já budu nadále součástí jeho realizačního týmu,“ vysvětluje trenérskou rošádu generální manažer Martin Zozulák.

Milan Koubek již A tým v minulosti trénoval, a to v letech 2015 - 2018. Podílel se na historickém postupu Pardubic do play-off a získal například i první místo na Czech Open v kategorii muži PRO v roce 2015, které znamenalo účast v kategorii ELITA v roce 2016. Letošní sezónu vedl Milan Koubek pardubický dorostenecký tým.

„Když za mnou Martin s nabídkou přišel, asi dva týdny jsem se rozmýšlel. Hlavním důvodem pro změnu trenéra bylo, že tým potřebuje nový impulz do další části sezóny. Jasným cílem, který si kladu je udržení Superligy i pro další sezonu a k tom bude teď směřovat naše práce. Tým je tu sice velmi mladý, ale neliší se významně od toho, který byl minulý rok. Velký problém je, že si kluci přestali věřit a chybí jim zkušenosti, co jim ale rozhodně nechybí je chuť pracovat a změnit tu situaci, ve které se momentálně nacházíme,“ komentuje svůj návrat k A týmu a plány na další část sezóny Milan Koubek.

S Milanem Koubkem na lavičce se SOKOLI představí již v pátek 17.12., kdy se od 18:00 utkají se Spartou. V neděli 19.12. se pak A tým od 17:00 střetne s SKV. Obě utkání se hrají ve Sportovní hale Dašická.