1121_20230626_131359.jpg

Milan Randa končí na pozici asistenta trenéra “A” týmu

Pokračujeme v představování změn před nadcházející sezonou, nyní se ovšem podíváme na realizační tým. U kormidla “A” týmu zůstává jako hlavní kouč Ladislav Štancl, v příštím ročníku už ale vedle něj neuvidíme na střídačce Milana Randu, který v této funkci působil poslední tři roky. Jméno nového asistenta oznámíme v příštích dnech.

Sedmadvacetiletý pardubický odchovanec je jednou ze stálic pardubického klubu a kromě zápasů na Dašické ho můžete potkávat na trénincích mládeže i v naší kanceláři, kde působí jako Office Manager a komunikační pracovník klubu.

Milanovi ovšem nyní jedna povinnost ubyde. Po třech letech u “A” týmu se rozhodl skončit jako asistent trenéra. „Byly to krásné tři roky, které mě v mnoha věcech posunuly. Na konci předešlé sezony jsem si ale sám vyhodnotil, že už nejsem klukům schopen dát něco, co by je mohlo posunout dál v jejich rozvoji. Zároveň po 10 letech trénování cítím, že je potřeba věnovat více času rodině a dalším aktivitám, které jsem na úkor trénování zanedbával,“ vysvětluje Milan Randa.

Končí tak spolupráce s Ladislavem Štanclem po jehož boku strávil Milan Randa uplynulý ročník, který skončil úspěšnou záchranou. „Randič odvedl u "A" týmu obrovský kus práce, byl jeho nepostradatelnou součástí ať už v tréninkovém procesu nebo organizaci dalších věcí kolem týmu. Nicméně časová náročnost jeho další pracovní náplně v klubu je neúprosná, a tak došlo k této změně. Milan se za poslední roky trenérsky posunul o několik levelů výš a nabyté zkušenosti bude dál předávat našim mladým florbalistům. I díky svému věku měl logicky k hráčům opravdu blízko a dokázal díky tomu velmi dobře pracovat na jejich rozvoji,“ hodnotí jeho přínos pardubický kouč Ladislav Štancl.

Jak už bylo zmíněno výše, zapojení Milana Randy v pardubickém klubu rozhodně nekončí, jak potvrzuje i generální manažer klubu Martin Zozulák. „Milan byl několik let stabilním členem realizačních týmů našich elitních družstev. Od pozice vedoucího A týmu se přes pozici hlavního trenéra juniorů dostal až trenérské funkci v našem A týmu mužů. Po tolika letech chápu, že je z celého kolotoče trochu vyčerpaný a potřebuje nabrat síly. Jeho práce v klubu ale určitě nekončí a dále bude trenérsky zapojen u mládežnických kategorií. Milanovi patří opravdu velké díky, protože bez srdcařů jako je on by náš klub nemohl fungovat,“ dodává Zozulák.

Milanovi patří za veškerou jeho dosavadní práci obrovský dík a těší nás, že v klubu pokračuje i nadále!

Jméno nového asistenta trenéra “A” týmu oznámíme v příštích dnech.