684_20190828_124227.jpg

Nově vzniklý mládežnický tým povede Petr Vokál

Do nové sezóny vstoupíme s jedním nově vzniklým týmem mládeže. Junior B tým, tedy družstvo, které tvoří hráči v dorosteneckém a juniorském věku, bude mít na povel jako hlavní trenér Petr Vokál.

Velkou novinkou pro nadcházející sezónu v mládežnických hobby kategoriích je vznik nového týmu. Vedení klubu se rozhodlo založit JUNIOR B TÝM, který tvoří dorostenci a junioři, kteří se neprobojovali mezi 20 členů kádrů A týmů dorostenců a juniorů nebo zkrátka chtějí florbal i nadále dělat v hobby režimu, užívat si radost z pohybu a hry. Práce v dětských kategoriích totiž přináší své ovoce v tom, že nám z kategorie starších žáků vychází stále více hráčů a v elitní kategorii dorostenců a juniorů není možné stále rozšiřovat soupisky. Junior B tým bude mít tréninkový režim dvakrát týdně a bude startovat v 3. lize juniorů. 

Hlavním trenérem nově vzniklého týmu byl jmenován Petr Vokál, který s velkou většinou hráčů pracoval již v kategorii starších žáků. „Petrova práce u B týmu starších žáků se nám velice líbila. Dokáže pracovat citlivě, s nadšením a elánem, a toto pak přenést i na svěřence. Přesně takovou práci jsme chtěli i u nově vzniklého junior B týmu,“ popsal důvody oslovení Petra Vokála šéftrenér klubu Ladislav Štancl. Spolu s Petrem Vokálem bude u týmu působit také Radim Oliva, který stejně jako jeho kolega působil v předešlé sezóně u kategorie starších žáků. Radim Oliva bude zároveň i nadále pokračovat jako kondiční trenér u starších žáků. Jeho tréninky si všichni hráči pochvalují, mají velice vysokou úroveň a jsou vedeny zajímavou a zábavnou formou, což je u kondice naprosto vynikající kombinace. Oba mají společné to, že jsou to trenéři, kteří se k nám také přidali z řad aktivních rodičů a nyní jsou v klubu pevnou součástí trenérského štábu.

Hlavní trenér Petr Vokál: „Založení nového týmu pro kategorie dorostenců a juniorů byl vynikající tah. S hráči a hráčkou jsme v červnu absolvovali i teambuildingový víkend v Krkonoších a byla to opravdu velmi povedená akce. Na práci v sezóně se všichni těšíme a věřím, že vše bude i nadále fungovat naprosto bez problémů.