713_20191112_104719.jpg

Pardubice čeká další překážka na cestě k obhajobě poháru. Už zítra vyráží na palubovku Ostravy

A-tým čeká po reprezentační přestávce další kolo domácího poháru. Postup z vrcholové skupiny si Pardubice zajistily až v posledním zápase proti Tatranu, který dokázaly porazit v prodloužení. Tentokrát SOKOLY čeká osmifinále druhé nejprestižnější florbalové soutěže proti Ostravě. Cesta za obhajobou startuje již ve středu 13. listopadu v 18 hodin.

SOKOLI za sebou nemají zrovna nejlepší období. V Superlize se aktuálně nachází na posledním místě tabulky a svěřence Ladislava Štancla trápí především obranná fáze.  Na boj v Superlize ale mohou na malou chvíli zapomenout. Teď totiž Pardubice čeká pohárová cesta, kterou v loňském roce zaslouženě dotáhly až na samotný vrchol. Svého dalšího soupeře navíc Pardubice porazily právě v semifinále minulého ročníku, kdy zaslouženě vyhrály 10:4.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Všichni dobře víme, že Superliga pro nás musí být prioritou a že se nám v ní výsledkově zatím nedaří. I proto jsem rád, že dvoutýdenní pauzu vyplní pohárové utkání v Ostravě, které pro nás bude ostrou prověrkou před dalšími zápasy v Superlize. Pohár je soutěž jako každá jiná, takže jdeme do zápasu samozřejmě s tím, že chceme postoupit a dostat se do nejdále. Ostrava má v posledních zápasech velkou formu, takže to bude opravdu těžký duel.“

Pohár Českého florbalu
středa 13. listopadu, 18:00, FBC ČPP Bystoň Group Ostrava – SOKOLI Pardubice