695_20190916_103707.jpg

Pardubice padly v hokejové aréně s Vítkovicemi

Pardubické Sokoly čekal v sobotu v Enteria aréně Superpohár proti mužstvu z Vítkovic, který probíhal v rámci FLORBAL FESTIVALU PARDUBICE. Pardubičtí vstupovali do nové sezóny s novým kapitánem Tomášem Desklem, který věděl, že jeho tým čeká velmi náročné utkání a že za zády budou mít fanoušky, kteří ve velké aréně vytvoří skvělou atmosféru a potáhnou svůj tým za vítězstvím. Vítkovice ale nechtěly dopustit jako loňský mistr žádné pochybení, a svého soupeře porazily v poměru 13:3.

V předzápasovém programu byly zmíněny čtyři významné události, kterými byly jak FLORBAL FESTIVAL PARDUBICE, tak mistrovství světa v Praze 2018, Superfinále 2019 a Finále poháru 2019, ve kterém Pardubičtí zvítězili.

Zápas měl od jeho začátku jasný průběh. Do pardubické arény si našlo cestu celkem 2 013 diváků, za což se jim sluší poděkovat. Po celý zápas přihlíželi skvělému výkonu hostů. Sokoli na svého soupeře nestačili a po první třetině prohrávali vysoko 1:6. Jejich soupeř z Vítkovic si od prvního buly vytvářel značné množství šancí, které s klidem dokázal proměnit a po prvním dějství už bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé třetině padly tři branky, a všechny z vítkovických holí. Ani po druhé přestávce se domácí neprobrali z útlumu a po konci utkání svítilo na kostce skóre 3:13. Dvěma zásahy se v domácím týmu blýskl Martin Zozulák. Třetí pardubický úspěch zaznamenal Patrik Petr. V týmu Vítkovických zazářil pětibodový Adam Delong, jenž Českou republiku reprezentoval na domácím mistrovství světa, kde byl rovněž velmi produktivní a ve dvou zápasech vstřelil hattrick. V tomto utkání byl autorem jedné branky a čtyř asistencí. Velmi výraznou tohoto duelu byl také vítkovický Jakub Hubálek, který strážce pardubické svatyně překonal třikrát. Pardubický celek na mistra loňské sezóny nestačil a prohrál vysoko 3:13.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:

„Chtěli jsme do sezóny vstoupit dobrým zápasem, což se nám vůbec nepovedlo. Věděli jsme, že nás čeká úřadující mistr a nejlepší tým ligy, ale i přesto jsem věřil, že odehrajeme dobré utkání. Bohužel jsme to ale zazdili absolutně nepovedenou první třetinou, která celý zápas rozhodla. Vítkovice nás předčily v rychlosti práce s míčkem a na hřišti opravdu dominovaly. Pak už se těžko hledají další síly a motivace, protože takový soupeř si utkání vždy pohlídá, když mu dáte takový náskok. I tak si ale myslím, že výsledek byl až moc krutý a neměli jsme obdržet tolik branek a naopak i nějakou přidat. Zápas tak pro nás musí být naopak motivací a začít pracovat ještě více a soustředit se na další zápasy, které pro nás budou velmi důležité.“

V pardubické Enteria aréně se též konal Junior Sokol Cup, kterého se účastnilo více než 90 týmů z celé České republiky. Týmy byly rozděleny do skupin a hrálo se 1x12 minut. Tento turnaj se odehrával celkem ve třech halách a ve 14 hodin byl přerušen kvůli zápasu Superpoháru. Největší úspěch na domácím turnaji zaznamenali starší žáci, kteří brali zlato.

V rámci FLORBAL FESTIVALU PARDUBICE nás čeká ještě tzv. School match, který se odehraje 10. prosince, kdy do Pardubic přijede FBC Liberec.

Příští zápas odehrají Sokoli doma proti České Lípě v sobotu 21. 9. od 18 hodin.
 

Superliga florbalu, 1. kolo:

SOKOLI Pardubice – 1.SC TEMPISH Vítkovice 3:13 (1:6, 0:3, 2:4)

Branky Pardubic: 12:04 Martin Zozulák, 45:22 Martin Zozulák, 49:03 Patrik Petr

Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín

Sestava Pardubic: Levinský (Haleš) – Oubrecht, Kaluža, Dlesk, Škeřík, Slabý, Klein, Formánek – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Pakosta, Šmíd, Savický, Petržela, Žáček, Černý, Krigovský