1125_20230807_170152.jpg

PARDUBICE POSÍLÍ LOTYŠSKÝ REPREZENTANT RALFS POLIS

Pardubický elitní tým hlásí další posilu. Do kádru trenéra Štancla přichází devatenáctiletý lotyšský útočník Ralfs Polis.

Ralfs je v pořadí historicky čtvrtý zahraniční hráč v pardubickém dresu. Po Finovi Kristianu Hiljanderovi, Polákovi Michału Dziurdzikovi a Slovenském obránci Denisi Granecovi se stane čtvrtou zahraniční akvizicí v sokolském dresu.

S florbalem začínal dnes devatenáctiletý Ralfs v klubu FK Kurši. Během 5 sezon strávených v nejvyšší lotyšské soutěži zaznamenal úctyhodných 145 kanadských bodů ve 111 zápasech. I přes svůj mladý věk absolvoval rodák z městečka Liepaja již dva juniorské šampionáty. V roce 2021 v Brně si ve čtyřech zápasech připsal 4 kanadské body a v letošním roce v dánském Frederikshavnu další 4 body za dva góly a dvě asistence. Student střední školy technické v Leipaje bude v Pardubicích na praxi v jedné z nadnárodních firem v oblasti průmyslové technologie. V dresu pardubických Sokolů ho budete vídat s netradičním číslem 2 na zádech.

Na rozhovor s novou tváří v sokolském dresu se můžete těšit v úterý ráno.

Vyjádření generálního manažera klubu Martina Zozuláka: Po několika letech jsme začali hledat posily do kádru také v zahraniční. Z hráčů, které jsme měli vytipované jsme se rozhodli oslovit právě Ralfse, na kterého jsme měli velmi pozitivní reference. Přestože je Ralfsovi teprve 19 let, tak má za sebou již dvě juniorská mistrovství světa a je také v širším kádru mužské reprezentace Lotyšska, což samo o sobě mluví o jeho kvalitách. Ralfs je gólový hráč, střelec a po odchodu Adama Šmída a Lukáše Kučery by se měl stát jedním z hráčů, na kterých bude stát naše ofenzíva.“