Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice proti dvěma týmům z první čtyřky: v pátek venku Vítkovice, v neděli doma Chodov

Po reprezentační přestávce čeká Sokol opět náročný program, tento týden se střetne s dvěma týmy z první čtyřky Tipsport Superligy. Nejprve v pátek vyrazí do Ostravy, kde se od 19:30 utká s Vítkovicemi, a v neděli bude hostit na domácí půdě Chodov, se kterým se bude snažit prolomit nepříznivou sérii osmi porážek v řadě.

Pardubičtí florbalisté načerpali během reprezentační přestávky nové síly a nyní jdou zpět do akce. V pátek odpoledne vyrazí do Ostravy k utkání s Vítkovicemi, se kterými v minulé sezoně odehrály vyrovnané zápasy. Oba došly až do prodloužení, kde v obou případech vybojovaly druhý bonusový bod Vítkovice. „Na Vítkovice můžeme mít dobré vzpomínky z minulých zápasů, celkem se nám proti nim daří. Po dlouhé cestě do Ostravy bude důležitá předzápasová rozcvička, protože budeme trochu rozsezení a také to, co nám dělá hlavně problémy, a to jsou vstupy do jednotlivých zápasů a třetin,“ říká k pátečnímu duelu se čtvrtým týmem tabulky pardubický obránce Filip Krigovský.

V neděli se Pardubice od 17:00 představí před domácími fanoušky v hale Dašická, čeká je Chodov, jenž se nachází se ziskem jednadvaceti bodů na třetím místě Tipsport Superligy. V posledních čtyřech duelech se mu však příliš herně nedařilo, těsně prohrál s Tatranem, následně naopak o gól porazil Otrokovice a Vinohrady, v posledním duelu padl v přestřelce se Spartou 7:11. „Bude to trochu odlišné utkání, Chodov má takřka dvě lajny z reprezentace, takže tempo hry bude trochu náročnější. Musíme využívat všech okének, které nám soupeř nabídne ke skórování. Konečně se zase představíme před našimi fanoušky, na což se celá kabina těší. Domácí publikum je vždy to, co nás žene dopředu, na fanoušky spoléháme, jsou naším šestým hráčem,“ věří Krigovský v podporu z hlediště. To bude Sokol potřebovat, jelikož má s Chodovem velmi negativní bilanci, naposledy nad ním zvítězil v únoru 2014.

Tipsport Superliga, 10. kolo:

pátek 26. října, 19:30, SC Dubina, Ostrava: 1. SC TEMPISH Vítkovice – Sokol Pardubice

Tipsport Superliga, 11. kolo:

neděle 28. října, 17:00, SH Dašická, Pardubice: Sokol Pardubice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV