648_20190225_203459.jpg

Pardubický primátor přijal zlaté florbalisty Sokola Pardubice

Pardubičtí florbalisté si po lednovém triumfu v Poháru České pojišťovny připomněli zisk zlatých medailí na slavnostním přijetí primátorem statutárního města Pardubice Martinem Charvátem, který je přivítal v sále Jana Kašpara. „Jsem rád, že jsme se tu mohli sejít a mohl osobně poděkoval hráčům, realizačnímu týmu a vedení Sokola Pardubice za tento obrovský úspěch,“ řekl na úvod primátor.

A-tým florbalového klubu Sokol Pardubice se dočkal v pondělí odpoledne pocty v podobě přijetí primátorem statutárního města Pardubice Martinem Charvátem, na které hráči přinesli ukázat putovní pohár, který vybojovali v lednovém finále v Olomouci. „Věřím, že tento úspěch je oceněním práce, kterou jste do toho vložili. Dozvěděl jsem, že se se ziskem triumfu v Poháru České pojišťovny pojí i tradice směrem k vítězství v Tipsport Superlize, tu vždy vítěz Pohár ovládl do tří let, tak jsem zvědavý, zda se naplní a získáte pro Pardubice i ten ještě cennější pohár. Gratuluji vám a přeji vám, abychom se tu u příležitosti velkého úspěchu mohli sejít znovu,“ popřál pardubickým florbalistům Martin Charvát.

„Když se podíváte na ten pohár a přečtete si, které týmy ho v minulosti získaly, tak je to opravdu velký úspěch. Špička je v českém florbale velice úzká a dostat se mezi ní je fantastický výsledek. Doufám, že se dobře připravíte i na těžký závěr sezony a úspěšně ho zvládnete,“ pokračoval primátor.

Pardubický klub si připravil tematické dárky nejenom pro primátora, ale i pány Herudka a Nováka. „Dostal jsem dres, ve kterém florbalisté vyhráli Pohár České pojišťovny, takže doufám, že až si také půjdu zahrát florbal, budu si ho moct vzít na sebe, abych mohl hrdě reprezentovat tento úspěšný klub. Dostal jsem spolu se zlatou medailí z Poháru také knížku jako vzpomínku na prosincový florbalový šampionát v Praze, který jsem navštívil. Byl to jeden z mých největších zážitků kolem tohoto sportu. Florbal byl před dvaceti lety minoritním sportem a za tu dobu udělal veliký pokrok a dnes má jednu z největších základen v České republice. Musím říci, že management a lidé kolem florbalu odvedli obrovský kus práce. Je to vidět i v Pardubicích, kde jsme měli na podzim úžasný florbalový týden, kdy si lidé užívali zápasy mužské i ženské reprezentace a toto je taková třešnička za touto sezonou," konstatoval na závěr primátor města Martin Charvát.

„Děkuji vám za reprezentaci města Pardubice a nyní vám držím palce v konkrétním boji, který vás čeká. První krůček je udržet Superligu, a za tři roky to doufám bude na opačném konci tabulky,“ gratuloval Sokolu Pardubice předseda komise pro sport statutárního města Pardubice Miroslav Herudek.

Na slavnostní události pozdravil úspěšný tým také zástupce Pardubického kraje, tím byl vedoucí odboru kultury, sportu a cestovního ruchu Milan Novák. „Jménem pana radního Reného Živného, což je velký sportovec, vám mnohokrát všem děkuji za reprezentaci Pardubického kraje a stejně jako pan primátor se těším, že do tří let se tady sejdeme s tím větším pohárem.“

„Za florbalový klub Sokol Pardubice děkujeme statutárnímu městu Pardubice i Pardubickému kraji za podporu, za milé přijetí a věříme, že Tipsport Superligu pro Pardubice zachráníme i pro příští ročník,“ řekl na závěr manažer pardubického klubu Petr Musil.