785_20200622_164752.jpg

Pardubičtí SOKOLI navazují spolupráci s mentálním koučem Davidem Vavruškou!

Nejen pro hráče A týmu, ale i pro ostatní elitní kategorie, trenéry a rodiče, bude určena další spolupráce s mentálním koučem Davidem Vavruškou. Že vám toto jméno něco říká? Ano, jedná se o úspěšného fotbalového trenéra, který je majitelem trenérské profi licence UEFA Pro Licence. V našich luzích a hájích trénoval během své dosavadní trenérské kariéry kluby jako Příbram, Opavu, FK Teplice, Viktorii Žižkov nebo Slovan Liberec, se kterým v roce 2015 zvítězil v Českém poháru. Nyní působí jako šéftrenér mládeže ve fotbalovém klubu v Mladé Boleslavi

Kromě fotbalu se ale v posledních letech věnuje také mentálnímu koučinku, při kterém pracuje jak s trenéry, tak se sportovci nebo lidmi, kteří o tuto službu mají zájem a chtějí rozvíjet svůj osobnostní potenciál. Jako profesionální mentální kouč je součástí SMT Academy, která kromě služby koučinku pořádá i vzdělávací semináře, webináře a mnoho dalšího.

David Vavruška s naším klubem začal spolupracovat již během předešlé sezóny, když v závěrečné fázi sezony před play-down pracoval s celým A týmem mužů. Od další sezóny se spolupráce zintenzivní a rozšíří i pro ostatní členy našeho klubu. „Za takovou spolupráci jsme opravdu rádi a velice se na ní těšíme. Již delší dobu pracujeme s našimi hráči a členy intenzivně nejen na sportovním rozvoji, ale ukazujeme jim i způsob, jak se například správně stravovat v rámci spolupráce s doktorem Tomášem Soukupem. A v ucelení péče o hráče a mladé sportovce nám chyběl další kousek do mozaiky sportovního výkonu – mentální aspekt. Takže od další sezóny bude servis pro naše členy zase o velký kus komplexnější“, popisuje spolupráci šéftrenér klubu Ladislav Štancl.

Kromě práce s hráči elitních týmů, se kterými proběhne během sezóny několik na sebe navazujících sezení, proběhnou také 3 semináře pro naše klubové trenéry a nezapomínáme ani na rodiče našich hráčů, pro které proběhne seminář hned ze začátku sezóny. „S Davidem osobně spolupracuji a jsem rád, že takovou možnost budou mít i naši hráči a trenéři. Jak znám způsob práce Davida, tak semináře a přednášky určitě nebudou dlouhým a nudným monologem, ale naopak velmi plodným dialogem a interaktivním poznáváním“, konstatuje Štancl.

Zároveň je spolupráce koncipována a plánována tak, aby nezůstalo pouze u hromadných sezení, přednášek a seminářů. Stejně jako v oblasti výživy, i zde budou moci naši členové využít možností individuálních konzultací a osobnostního rozvoje. „S Davidem jsme vše domlouvali a připravovali a já osobně jsem nadšený z toho, s jakou energií do celé spolupráce jde. Všichni naši členové budou moci využít jeho služeb v rámci SMT Academy za naše klubové ceny. Jedná se o službu, která něco stojí, ale člověk investuje do sebe a určitě se to vyplatí. Já sám toho využívám a nemohu si spolupráci vynachválit,“ nastiňuje možnosti pro členy klubový šéftrenér. Podrobnosti o možnostech a zvýhodněných cenách se budete postupně dovídat na společných setkáních a v článcích na našem webu.

Blíže vám mentálního kouče David Vavrušku představíme v rozhovoru, který na našich stránkách vyjde již zítra.