Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubičtí SOKOLI porazili BUTCHIS 10:4 a míří do baráže

Pardubičtí florbalisté zvládli pátý duel série 2. kola play-down proti BUTCHIS a po výhře 10:4 je čekají barážové boje o setrvání v nejvyšší florbalové soutěži. Soupeřem Pardubic bude poražený finalista 1. ligy mužů, který vzejde z dvojice Kanonýři Kladno - Bulldogs Brno.

Vstup do zápasu vyšel lépe týmu z Prahy. V čase 8:32 využil zaváhání v rozehrávce Štěpán Novák, který otevřel skóre utkání. Odpověď Pardubic ale netrvala dlouho. O dvě minuty později totiž Hurt společně se Savickým dostali obránce BUTCHIS pod tlak a druhý jmenovaný předložil přihrávku před branku Žáčkovi, který bez problémů srovnal na 1:1. Do konce třetiny již žádná branka nepadla a tak se šlo do šaten za stavu 1:1. Také start do druhé periody vyšel lépe hráčům BUTCHIS. V čase 21:07 vrátil vedení zpět na florbalky Pražanů Michael Petráň. O 17 vteřin později ale bylo opět srovnáno. Puchner se nikým neatakován odhodlal k sólo akci po levém mantinelu, kterou zakončil přesně na přední tyč brankáře Hlináka - 2:2. Pro Puchnera to byla premiérová branka v nejvyšší florbalové soutěži. V čase 23:01 SOKOLI otočili stav zápasu. Pakosta se na středu hřiště ujal míčku a po krásné individuální akci přišpendlil míček do šibenice branky BUTCHIS - 2:3. V čase 34:54 byl vyloučen dobře hrající Pakosta na dvě minuty za zvedání florbalky a BUTCHIS měli možnost opět srovnat stav zápasu. A to se také stalo. Skákavou přihrávku Papeže trefil šikovně ze vzduchu Novák - 3:3. SOKOLI ale měli připravenou další rychlou odpověď. O 65 vteřin později se na útočné polovině totiž krásně uvolnil Hurt, který střelou na přední tyč vrátil Pardubicím zpět vedení. Stav po dvou třetinách byl 3:4. Do třetí třetiny vystřídali BUTCHIS brankáře, mezi tři tyče se postavil Eduard Vladař. Ten však ale po minutě a 42 vteřinách musel lovit míček ze své branky. Nabídnutou přesilovou hru z konce druhé třetiny využil skvěl hrající Radek Drba - 3:5. O zdramatizování utkání se ale postaral Jakub Černý, který střelou od mantinelu nachytal Haleše mezi nohy - 3:4. V čase 49:26 rozehrávali SOKOLI standardní situaci na útočné polovině BUTCHIS. Prix si všiml nepozornosti hráčů BUTCHIS a brankáře Vladaře a jednoduchou střelou vstřelil pátou 5. branku Pardubic. Šest minut před koncem zápasu byl vyloučen navíc domácí Waldhauser a následnou hru 5 na 4 využil po 25 vteřinách Drba - 4:6. Ten samý hráč si o 17 vteřin později udělal z domácích hráčů kuželky a po krásné individuální akci zvýšil již na 7:4. BUTCHIS již neměli sílu na zvrat. SOKOLI přidali ještě další tři branky, Drba zkompletoval hattrick a tak byl konečný stav zápasu 4:10 z pohledu domácích.

Pardubické florbalisty tak čeká barážová série s poraženým finalistou 1. ligy, který vzejde z rozhodujícího 5. duelu mezi Kladnem a Bulldogs Brno. O termínech zápasů baráže, která se hraje na tři vítězná utkání, vás budeme informovat na našich sociálních sítích a na webu.

Livesport Superliga, 5. utkání 2. kola play-down

SOKOLI Pardubice - BUTCHIS 4:10 (1:1, 2:3, 2:6)

Branky Pardubic: 04:15 Prix, 29:27 Drba (Polis), 30:45 Hurt (Viterna), 34:13 Drba (Polis), 34:55 Zajíček

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Hurt, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Drba, Kaluža, Šimák, Machatý, Puchner, Viterna, Drahný, Pakosta, Bína