878_20210505_132914.jpg

Petr Mocek: Poznal jsem zde hlavně super lidi s velkým zapálením

Po třech sezónách u pardubického "A" týmu končí kondiční trenér Petr Mocek. To, jak hodnotí své tříleté působení v klubu, jaké předpoklady by měl mít úspěšný kondiční trenér a zda-li vyroste z malého Péti nový Kim Nilsson, se dozvíte v rozhovoru.

Petře, po třech letech končíš u pardubického „A“ týmu. Jak hodnotíš své tříleté působení u elitního týmu mužů?

Bohužel tomu tak opravdu je. Vzhledem k mému velkému vytížení v hokejovém klubu, dále nemůžu zvládat být i v Sokole. S Martinem jsme si vše probrali a došli k tomuto závěru. Nastupuje Almi, takže kluci budou v dobrých rukách. Za ty tři roky, které jsem tady prožil, jsem poznal hlavně super lidi s velkým zapálením. Ze sportovního hlediska si budu hlavně pamatovat vítězství v poháru, které bylo fantastické!

Byly nějaké věci, které tě překvapily? Jak moc to byl „rozdílný svět“ oproti trénování v hokejovém Dynamu či fotbalovém FK Pardubice?

Je to všude velmi podobné. V každém týmu je skupina lidí, kteří jsou ochotni pracovat na 100% a naopak, to je holt česká vlastnost.

Jaké předpoklady by podle tebe měl mít úspěšný kondiční trenér?

Zhodnotím to jako kondiční trenér. Musíte být vytrvalý. Když máte 16-ti letého hráče, který je na začátku, tak potřebujete právě vytrvalost. Příkladem je Áda Šmíd, který udělal obrovský pokrok a je to znát. Dále potřebujete rychlost. Ta je potřeba v rozhodování, když musíte udělat okamžitou změnu v programu. A nakonec potřebujete sílu. Ta je potřeba jak fyzická (na zastrašení hráčů), tak hlavně mentální (vysvětlovat, vzdělávat a opakovat a opakovat a opakovat)

V kategorii elévů hraje tvůj syn Péťa, tak vyroste z malého Péti nový Kim Nilsson a nebo Jarda Jágr?

Ano, florbal si vybral a má ho rád. Budu se mu snažit jakkoli pomoci. V současné době se seznamuje se základy silového tréninku, moc si to užívá (úsměv).

A jestli z něj vyroste Kim Nilsson, to vůbec neřeším. Nepatřím k ambiciózním rodičům, kteří svého potomka ženou za každou cenu za úspěchem. Chci, aby si sport užíval a bavil se jím. Jeho vzor je Martin Zozulák a kdyby z něj vyrostl stejný borec jako je on, tak se rozhodně nebudu zlobit (úsměv).


Komentář generálního manažera Martina Zozuláka:

Petr Mocek měl na starosti kondici A týmu 3 sezony a bohužel jsme postupně narazili na jeho časové vytížení, kdy už v letošní sezoně nebyl schopen skloubit práci u hokejistů Dynama s námi. Mócovi patří velké díky za všechnu odvedenou práci! Určitě nám pomohl posunout úroveň kondiční připravenosti našich hráčů na vyšší level a troufám si tvrdit, že nám trochu otevřel oči v tom, jak vůbec ke kondici přistupovat v moderním pojetí.