Související zápas

SOKOLI Pardubice
1180_20240127_000825.jpg

Předposlední domácí utkání na Dašické v základní části. SOKOLI se utkají s Libercem

Ve 22. kole Livesport Superligy se pardubičtí florbalisté utkají s libereckým FBC. S celkem z Podještědí se SOKOLI utkali v letošní sezóně již dvakrát a dvakrát z toho byla porážka. Dokáží pardubičtí přerušit šňůru devíti proher v řadě?

Liberecké FBC prožívá jednoznačně nejlepší sezónu ve své historii. Tým trenéra Petra Kološe a Matěje Klucha se nachází v tabulce Livesport Superligy na 7. místě s jednobodovou ztrátou na šestý Chodov. Šestá příčka zároveň zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. Tým z Podještědí, který je mixem zkušeností a dravého mládí, se může spolehnout na skvělé individuální výkony. Tabulku produktivity vede Vojtěch Wiener s 48 kanadskými body, přes 30 kanadských bodů se v libereckém dresu dostali hned další čtyři hráči! Na čem musí liberečtí do play-off bojů zapracovat, tak to jsou oslabení. S úspěšností pod 44% se krčí na chvostu v této statistice. 

Pardubičtí florbalisté se nachází v hluboké krizi. Aktuálně mají pardubičtí florbalisté na svém kontě již 9 proher v řadě a s jistotou se ani letos nevyhnou bojům o záchranu. Poslední porážku zapsal tým Martina Zozuláka na hřišti Mladé Boleslavi, kde schytal další těžké KO, když zapsal vysokou porážku 2:19. 

V prvním vzájemném střetnutí v této sezóně prohráli SOKOLI na hřišti Liberce 5:9. Oba týmy se pak následně potkali na začátku prosince i v osmifinále Poháru Českého florbalu, ve kterém na Dašické zvítězili liberečtí 10:4. S Libercem tak prohráli SOKOLI již devět zápasů v řadě. Podaří se tuto nepříznivou bilanci zlomit v sobotním utkání?

Duel sedmého a posledního celku Livesport Superligy začíná v 18:00.