Prohra po slušném výkonu v Kutné Hoře. SOKOLI na výjezdu padli se Spartou

O víkendu se konaly duely sedmého kola Superligy florbalu. SOKOLI se tentokrát vypravili do Kutné Hory, kde odehráli výjezdní utkání se Spartou. I přes těsné vedení během druhé třetiny nakonec prohráli 6:3.

Začátek utkání vyšel lépe Spartě, která si během úvodní desetiminutovky vytvořila pohodlný náskok 2:0. Vše nasvědčovalo tomu, že si pražský klub utkání před slušnou diváckou kulisou pohlídá, a nějaký ten gól ještě přidá. SOKOLI však s tímto scénářem nesouhlasili a před první přestávkou dokázali snížit. Do druhé třetiny naskočily Pardubice zcela v jiném tempu a na palubovce si vytvářeli jednu šanci za druhou. Předvedená hra svěřenců Ladislava Štancla nakonec nesla ovoce. Zhruba do poloviny utkání zkompletovali rychlý obrat díky dvěma trefám za sebou. To ale nebylo během druhé třetiny vše. Sparta zvýšila agresivitu a během posledních třech minut druhé dvacetiminutovky dokázala opět přiklonit skóre na svoji stranu. Třetí třetina pokračovala tak, jak začala ta druhá. Pardubice si opět vytvářely řadu šancí, ale tentokrát ani jedna z nich neskončila za zády hostujícího brankáře. Sparťané nakonec využili drobných chyb v obraně Pardubic a během závěrečných minut utkání ještě dvakrát udeřili. I přes povedený výkon SOKOLI tak neberou z Kutné Hory ani bod.