Související zápas

SOKOLI Pardubice
1139_20230915_094438.jpg

První domácí utkání v sezóně. Do enteria arény přijede Sparta

První domácí utkání v sezóně 2023/2024 čeká v sobotu ve 13:00 mužský "A" tým. Ten se v rámci mládežnického turnaje JUNIOR Sokol Cup utká v multifunkční enteria aréně s týmem Sparty.

Vstup do sezóny 2023/2024 se pražskému celku nepovedl podle představ. Svěřenci trenéra Marka Vojty prohráli v prvním duelu sezóny s Chodovem 6:11. "My jsme byli dnes trapný. Ten standard disciplíny a kvality provedení jsme měli dneska hrozně nízko a předvedli jsme málo", komentoval výkon svého týmu Vojta. Před 502 diváky v UNYP aréně Sparta nezvládla především pasáž od 42. do 48. minuty, ve které inkasovala pět branek. K výhře Sparty nepomohl ani dvougólový střelec Jiří Curney, který přepisuje historické tabulky Českého florbalu. V základní části vstřelil již neskutečných 466 branek.

To pardubičtí SOKOLI zvládli vstup do Livesport Superligy na jedničku. Na hřišti BLACK ANGELS vyhráli po přesvědčivém výkonu 5:3 a připsali si první body do tabulky. V utkání, ve kterém se skvělým výkonem zaskvěl brankář Martin Haleš, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu a střelec Radek Drba, který vsítil dvě branky, předvedli pardubičtí hráči koncentrovaný a velmi vyzrálý výkon. 

Utkání proti pražské Spartě bude speciální především pro pardubickou trojici Škoda, Hurt, a Drba, kdy každý z jmenovaných v minulosti oblékal sparťanský dres. 

Komentář útočníka Radka Drby k utkání se Spartou: "Na utkání se moc těším. Chtěl bych navázat na svůj výkon z předchozího zápasu a ukázat se tak proti svému mateřskému klubu v lepším světle, než v poháru. Zároveň se moc těším na prostředí a atmosféru v enteria aréně. Očekávám, že se Sparta bude chtít držet hodně na balónku a postupným útokem se dostávat do pásma. My musíme zůstat koncentrovaný celý zápas, protože každý náš výpadek nás může stát dobrý výsledek."

H2H

Počet utkání v nejvyšší soutěži: 38

Výhra Pardubic: 7

Výhra Sparty: 23

Remízy: 8


Videopřenos z utkání můžete sledovat > ZDE

Matchcenter naleznete > ZDE