Související zápas

SOKOLI Pardubice
1145_20230927_182555.jpg

Rozlučka legend. SOKOLI se rozloučí s dvojící Burian & Teichman

Jedny z nejvýraznějších osobností pardubického florbalu se oficiálně rozloučí s kariérou v pátek 13.10. během utkání 7. kola Livesport Superligy mezi SOKOLI Pardubice a FbŠ Bohemians.

"Jsem moc rád, že budu moct kariéru zakončit zrovna po boku Ivoryho, se kterým se známe strašně dlouho a odehráli jsme toho spolu milion. Hráli jsme spolu už v juniorce a ty roky, které jsme spolu s ním a Zozim strávili po postupu do nejvyšší soutěže v jednom útoku, považuju za vůbec nejlepší v mém florbalovém životopisu. Vážím si toho, že nám klub nabídl takovouhle možnost, a věřím, že uděláme radost hlavně všem fanouškům, protože uvidí na Dašické znovu řadu osobností pardubického i celého českého florbalu. Přijďte, bude to dobrý!", těší se na rozlučku matador Jakub Burian. 

Florbalová kariéra Jakuba Buriana se začala psát v roce 2004, kdy jako jedenáctiletý kluk začal hrát florbal na DDM Delta. O rok později se z „Buriho“ stal již Sokol, kterým zůstal dodnes. Fanoušek Atletica Madrid se přes všechny mládežnické kategorie dostal až do elitního mužského celku, za který debutoval 1. 11. 2009 v utkání proti Chodovu. První branku vstřelil 15. 10. 2011 do sítě Mladé Boleslavi. Postupem času se z „Buriho“ stala důležitá součást sokolské sestavy a jeho chytrost na hřišti spojená s geniálními přihrávkami byla postrachem všech soupeřů. Útočná letka ve složení Zozulák – Burian – Teichman patřila ve své době mezi nejlepší útoky v lize.

"Moc si vážím možnosti rozloučit se s kariérou touto formou, kterou nám klub dal. Těší mě, že budu moci rozlučku prožít s lidmi, které jsem v Pardubicích potkal. Převážně pak ty, se kterými jsem toho odehrál nejvíce a tímto se na hřišti ještě jednou potkáme. Speciálně Zozi, Bury, kteří mi byli parťáky v útoku a v nejlepší čas mé kariéry. Je neskutečné, co jsme spolu zažili na hřišti i mimo něj. Škoda, že nám do této sestavy chybí ,,mlaďák Ďopka", který ještě prohání pardubickou palubovku. Bude taky skvěle naposledy pozdravit a rozloučit se s pardubickými fanoušky, kteří byli vždy skvělý. Těšíme se na Vás," vzkazuje pardubickým fanouškům Ivo Teichman.

Florbalovou kariéru začal rodák z Libňatova psát v sezoně 2008/2009, kdy jako bývalý hokejový útočník hrál florbal v sousedním Hradci Králové. V následující sezoně však „Ajvi“ již oblékal pardubický dres a mimo juniorské soutěže naskočil i do Fortuna Extraligy, ve které si jakožto osmnáctiletý benjamínek připsal 19. září 2009 první extraligovou branku. Sezonu po sezoně se z důrazného a fyzicky skvěle připraveného útočníka stal postrach pro obrany soupeřů a postupně z něj vyrostl základní stavební kámen pardubické sestavy. V sezoně 2012/2013 pomohl Pardubicím k postupu z 1. ligy mužů do AutoCont extraligy 63 kanadskými body. I díky Ivovi hrají východočeši v nejvyšší soutěži nepřetržitě 11. sezonu. 

"Ivoš i Buri jsou velkými osobnostmi pardubického florbalu a jejich výkony byly po dlouhou dobu klíčové pro náš klub. Proto jim chceme poděkovat i takto mimořádným způsobem a důstojně se rozloučit s jejich hráčkou kariérou. Tímto bych chtěl také vyzvat všechny florbalové fanoušky, aby dorazili na tento zápas a naposledy zatleskali těmto skvělým hráčům," zve na rozlučku legend všechny florbalové fanoušky generální manažer klubu Martin Zozulák. 

"Fanoušci, kteří dorazí do sportovní haly Dašická, se mohou těšit na bohatý program. O první přestávce proběhne zápas mezi týmy "BURI" a "AJVI". Oba hlavní aktéři si pozvali na tento duel bývalé spoluhráče, se kterými prožili část své kariéry a kteří jsou nyní jejich blízkými přáteli. O druhé přestávce je připraveno rozlučkové video a následně v průběhu třetí třetiny pak i autogramiáda obou hráčů. Po skončení utkání se celá akce přesune do vyhlášeného Prostě baru, kde bude probíhat afterparty" přibližuje program zápasu dvou legend PR manažer klubu Milan Randa.

Veškeré informace k rozlučkovému zápasu budeme postupně zveřejňovat na našich sociálních sítích!