Související zápas

SOKOLI Pardubice

Snový start. SOKOLI porazili BLACK ANGELS 5:3

SOKOLI zvládli první zápas v nové sezóně na jedničku. V utkání s BLACK ANGELS celou dobu vedli, zvítězili 5:3 a zapsali tak tři body do tabulky Livesport Superligy.

Hráči trenéra Štancla vstoupili do utkání dobře, hýřili pohybem a snažili se o kombinační hru. Veškeré pokusy však končili buď mimo branku a nebo na hrudi brankáře Körbera v brance BLACK ANGELS. Stejně úspěšný byl ale také v brance Sokolů Martin Haleš, který za svá záda nepustil ani jeden balónek a tak skončila první třetina utkání ve sportovní hale ve Štěrboholech netradičně 0:0.

Na první branku utkání si muselo 77 přítomných diváků počkat do času 24:54. To pardubický Drba nejprve získal míček na vlastní polovině, pláchl po pravém mantinelu a po střele do šibenice mohl slavit první ligový gól v dresu Pardubic. Za 44 vteřin bylo na pardubické střídačce ještě veseleji. Nezval vyvezl balónek do středního pásma, kde ho předal na čepel Hurtovi, který chladnokrevně zakončil na zadní tyč - 2:0. A to nebylo zdaleka vše. O dalších 49 vteřin vedli SOKOLI již 3:0. Skvělou akci po trase Křinka - Polis - Pakosta zakončil posledně jmenovaný nechytatelně do horní části svatyně BLACK ANGELS. V čase 30:07 se nechal vyloučit Boček a SOKOLI měli druhou přesilovou hru v zápase. Tu využil po sedmdesáti vteřinách opět Drba, Pardubice vedly 4:0 a vše směřovalo k pohodlné výhře. O pět vteřin později však Burian snižoval na 1:4 a když minutu před koncem periody využil nedůrazu před pardubickou brankou Sirotek, tak se začala cesta k poklidné výhře pomalu komplikovat.

Začátek poslední části ale opět patřil Sokolům. Skvěle chytající Martin Haleš vybídl dlouhým výhozem k úniku Davida Žáčka, který správně vyhodnotil situaci, počkal na podporu svých spoluhráčů a obránce Marek Ďopan vstřelil z druhé vlny branku na 2:5 z pohledu BLACK ANGELS. SOKOLI zbytek třetiny skvěle odbránili. Snižující branku na 3:5 vstřelili hráči ANGELS až v čase 59:46 a tak se mohli SOKOLI radovat z důležité výhry 5:3.

Livesport Superliga, 1. kolo

BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice 3:5 (0:0, 2:4, 1:1)

Branky Pardubic: 24:54 Drba, 25:38 Hurt (Nezval), 26:27 Pakosta (Polis), 31:17 Drba (Prix), 41:37 Ďopan (Žáček)

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Šimák, Hurt, Pakosta, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, Smola, Ďopan, Černý, Kaluža