667_20190613_093759.jpg

Sokol Cup je po roce zpět! Sedmnáctý ročník proběhne od pátku do neděle

Po roční odmlce se vrací zpět na scénu tradiční pardubický turnaj Sokol Cup, sedmnáctý ročník se uskuteční ve třech dnech – od pátku 14. června do neděle 16. června. Pokud vám již nyní florbal chybí, můžete tak zavítat na Dašickou, kde se odehraje celkem šest utkání, tři v mužské kategorii a tři v juniorské.

Letní příprava na novou sezonu je již v plném proudu, z kondiční fáze se pomalu přesouvá také do herní přípravy a v jejím úvodu se uskuteční jeden z prvních letních turnajů – pardubický Sokol Cup. „V červnu jsme se přehoupli do druhé části přípravy, kde již probíhají týmové tréninky. Tato část byla zahájena testováním hráčů po květnovém individuálním režimu, v němž hráči využívali sporttestery. Jsem za tento krok velice rád a myslím si, že hráčům to pomohlo ve vnímání sebe samého v tréninku a sportovním procesu. Lépe poznali fungování svého těla při zátěži, více nad tím přemýšleli a v neposlední řadě si mohli tréninky přizpůsobit svým časovým možnostem,“ říká k úvodu přípravy hlavní trenér Ladislav Štancl.

Mužské části turnaje se s domácím Sokolem zúčastní další dva superligové celky – Panthers Otrokovice a FBC Česká Lípa – na úvod tak půjde o zajímavou prověrku, jak na tom jsou hráči zejména z pohledu fyzické připravenosti. „Bude se jednat o první zápasy od začátku března, takže určitě nemáme žádná očekávání a bereme to čistě jako součást tréninkového procesu. Budeme mít možnost vidět hráče opět na hřišti, samozřejmě si oživit některé věci a případně i poprvé vyzkoušet něco nového. Jestli nám něco zápasy můžou ukázat, tak to, jakým způsobem jsou hráči připraveni fyzicky. Jelikož jdeme do zápasů v rámci plné kondiční přípravy, nebude to vůbec nic jednoduchého. Na druhou stranu se na to všichni těšíme, protože zápasové vytížení je vždy zábavnější než to tréninkové. Během obou zápasů protočíme všechny hráče sestavy, vyzkoušíme různé kombinace formací a určitě si odneseme mnoho poznatků do dalších fází přípravy,“ poznamenal Štancl.

Také pardubičtí junioři jsou již v plné přípravě na nový ročník, v rámci Sokol Cupu je čeká v pátek derby s Hradcem Králové a v neděli souboj s Otrokovicemi. „Příprava pod taktovkou Ondry Almašiho a Kačky Levínské probíhá zatím na výbornou. Cílem turnaje bude, abychom si pomalu zkoušeli nový obranný systém a prvky, které budeme chtít od hráčů vidět po celou nadcházející sezonu,“ vytyčil cíle pro první herní test hlavní trenér juniorů Milan Randa.


Rozlosování turnaje

Pátek 14. června 2019
Junioři: 17:30 Hradec Králové – Sokol Pardubice
Muži:
 20:00 FBC Česká Lípa – Sokol Pardubice

Sobota 15. června 2019
Junioři:
 11:30 Panthers Otrokovice – Hradec Králové
Muži: 
14:00 Panthers Otrokovice – FBC Česká Lípa

Neděle 16. června 2019
Junioři: 
10:30 Sokol Pardubice – Panthers Otrokovice
Muži: 
13:00 Sokol Pardubice – Panthers Otrokovice