633_20190115_142520.jpg

SOKOL PARDUBICE MÍŘÍ DO FINÁLE POHÁRU S DVĚMA STOVKAMI FANOUŠKŮ V ZÁDECH

Finále Poháru České pojišťovny je doslova za dveřmi. Už ve středu v 17 hodin se Sokol Pardubice postaví hráčům FBC Liberec, a to vůbec poprvé v historii klubu jako finalista druhé nejprestižnější soutěže v České republice. „Je to neskutečná odměna za ty roky dřiny, které jsem florbalu obětoval moc se těším, bude to pro mě velice emotivní zahrát si finále. Myslím, že každý touží vyhrát trofej a já potom prahnu také, věřím, že se nám to s klukama může podařit a splnit si společně jeden velký sen, a to být mistři českého poháru,“ věří týmu střelec Jan Kourek.

Oba soupeři jsou v pohárovém finále nováčky, z Tipsport Superligy se ale dobře znají. „Já osobně vnímám Liberec jako našeho největšího rivala v Superlize, protože jsme proti nim odehráli už strašně moc utkání včetně několika sérií play down, loni jsme si na jejich hřišti zajistili postup do play off. Vždy s nimi hrajeme vyrovnaná utkání, ve kterých padá hodně gólů a myslím, že v Olomouci to bude stejně. Rozhodovat budou maličkosti,“ řekl nejzkušenější pardubický hráč a kapitán týmu Martin Zozulák.

FBC Liberec momentálně zažívá mnohem lepší sezónu než florbalisté z Pardubic, statistiky z pohárových utkání se ale mezi oběma celky příliš neliší. „Velkou roli bude hrát nepochybně to, že pro oba týmy je to možnost získat premiérovou trofej, takže celý zápas bude pro všechny speciální. Je to finále a tam už je jedno proti komu stojíte, protože si přejete jen vyhrát. Nejdůležitějším faktorem bude momentální forma týmu v zápase. Určitě to bude i o hlavě a jak takový zápas zvládne náš mladý tým,“ řekl trenér Pardubického celku Ladislav Štancl.

Pardubičtí florbalisté si v neděli přivezli tři body ze Znojma, kde před téměř 700 školáky porazili domácí rozdílem gólu. Spravili si tak sebevědomí po vysoké porážce proti Spartě a zároveň si vyzkoušeli bouřlivou atmosféru, která je na finále Poháru každoročně. „Myslím, že v Olomouci budeme mít výhodu téměř domácího prostředí a poženou nás za vítězstvím více než dvě stovky fanoušků, kteří se na finále vypraví z celého našeho kraje. To je možná největší výhoda, kterou nyní máme,“ těší se pardubický kapitán Martin Zozulák. „Vypravujeme autobusy z Pardubic, Chrudimi, Chocně, Litomyšle a Vysokého Mýta, celkem přivezeme do Olomouce před 200 fanoušků i s vlajkami a bubny,“ upřesňuje manažer klubu Petr Musil.

Zajímavostí zcela jistě je, že v Pardubickém týmu jeden vítěz Poháru České Pojišťovny už je. V ledu roku 2013 ho nad hlavu zvedl, ještě v barvách Chodova, Martin Zozulák. „Finále jsme hráli proti Brnu a tuším, že jsem v něm dal dva góly. Taky si dobře vzpomínám na skvělou atmosféru ve vyprodané českobudějovické hale a těším se, že v Olomouci to bude podobné. Vítězství v Pohár je pro mě určitě velký úspěch. Sice bych asi na tom pomyslném žebříčku úspěchů dokázal najít důležitější momenty v mojí kariéře, ale jak už jsem říkal, tak je Pohár podle mě druhá nejprestižnější česká soutěž a zvítězit v ní se rozhodně nestává každý den,“ vzpomíná Pardubický lídr.

Pardubický tým letos sází na mladé talentované hráče a juniory, příprava na takto důležitý zápas může tak být náročná. „V kabině teď vládne bojovná nálada a všichni se už těšíme na finále, kde necháme všechno a budeme bojovat za Pardubice. Já osobně se snažím připravit hlavně mentálně, bude to napínavý zápas, každá šance může rozhodnout a důležité je být stále připravený a zachovat chladnou hlavu, nenechat se rozhodit a když přijde šance tak ji proměnit. V úterý máme ještě herní trénink, kde doladíme taktické věci a jdeme na to,“ uzavírá nejlepší pohárový střelec Jan Kourek.