610_20181108_201152.jpg

Sokol Pardubice úspěšně bojuje na veteránském Prague Masters

Bývalí hráči Sokola Pardubice společně s Martinem Zozulákem se vydali na Prague Masters, kde od čtvrtku bojují v kategorii 35+ a skupině B. A zatím velice úspěšně, jelikož ze tří zápasů ani jeden neprohráli a postoupili do 16ti finále se skórem 17:3. To je čeká v pátek odpoledne, k vyrovnání loňského maxima v podobě postupu do čtvrtfinále jim tak chybí vyhrát dva zápasy.

Pardubičtí florbalisté si v Praze na turnaji zatím vedou na výbornou, vyhráli tři zápasy ze tří a postoupili do play off z prvního místa. Ve svém úvodním zápase turnaje si poradili 6:2 se slovenským celkem SP Stupava, večerní zápas s norským soupeřem HSIL GENTS byl ještě jednoznačnější, a to 8:0, hned pět z osmi branek vstřelil Martin Zozulák. Na závěr skupinové fáze se v pátek dopoledne utkali s českým týmem Hamsters Vysočany 1995, kde otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Z prvního místa ve skupině postoupili do 1žti finále a v pátek od 16:00 se střetnou se čtvrtým týmem ze skupiny G.

„Od čtvrtka a doufejme až do soboty se tým Sokola Pardubice podruhé zapojuje do mezinárodního veteránského turnaje Prague Masters, kterého se letos zúčastní 103 týmů z deseti zemí v pěti kategoriích. Náš tým nastoupuje v kategorii mužů nad 35 let, ve které je přihlášeno 32 družstev a bude obhajovat loňskou účast ve čtvrtfinále. Sestava je tvořena z hráčů, kteří v roce 2005 přispěli k postupu Sokola do extraligy a následně hráli první extraligové sezóny. V současnosti jsou tito hráči součástí B a D družstev Sokola hrajících regionální soutěže. Cílem naší party na Prague Masters je se nezranit, pobavit se nejen na hřišti a případně se dostat v turnaji co nejdále,“ komentoval účast na turnaji Jan Felsenberg.

Pardubická cesta turnajem:

Čtvrtek 8. listopadu

SP Stupava – Sokol Pardubice 2:6

HSIL GENTS – Sokol Pardubice 0:8

Pátek 9. listopadu

Sokol Pardubice – Hamsters Vysočany 1995 3:1

16ti finále: 16:00 Sokol Pardubice – 4. z M35+ G

Výsledky a průběh turnaje z pardubického pohlednu naleznete ZDE.