1054_20221209_102715.png

SOKOLI a HAGA nakonec jeden klub nevytvoří

Ze spojení, které se připravovalo několik měsíců, nakonec sešlo. Oba kluby pokračují samostatně a dále budou spolupracovat se shodným cílem – rozvoj florbalu v regionu. Důvodem ukončení jednání o sloučení obou klubů je odlišný pohled na formu spolupráce s DDM Alfa.

"Takovýto konec celého několikaměsíčního snažení je pro mě osobně velkým zklamáním. O to víc, když důvodem neshody je náš klíčový partner, který je s námi od momentu vzniku prvního mládežnického týmu. Na druhou stranu, v nezdařeném spojení je možné hledat i pozitiva, a to, že zelené a růžové dresy s koněm ve znaku nezmizí z florbalových hřišť našeho regionu. HAGA pokračuje a ve spolupráci s DDM Alfa se budeme dál snažit o rozvoj florbalu v Pardubicích, kde naším snem zůstává vybudování kompletní ženské složky, která ve městě chybí," komentuje celou situaci předseda klubu HAGA Pardubice Miroslav Zajíček.

"Přestože jsme posledních několik měsíců intenzivně pracovali na spojení dvou největších florbalových klubů v Pardubicích, tak jsme se dostali do zásadního bodu, na který mají obě strany odlišný pohled a kvůli kterému k našemu sloučení nedojde. Od začátku jsme věděli, že důležitou roli v HAGA Pardubice hraje i další subjekt (Dům dětí a mládeže) a po získání dalších detailní informací ohledně této spolupráce se náš výkonný výbor jednomyslně shodl na tom, že forma této spolupráce je pro nás takto neakceptovatelná. Další spolupráce s tímto subjektem byla jednou z podmínek sloučení ze strany HAGA Pardubice a tím pádem ke vzájemnému sloučení nedojde. Celá situace nás samozřejmě mrzí, protože jsme na celé sloučení začali připravovat členy obou klubů a aktivně jsme pracovali na nové sportovní i organizační struktuře. Myslím, že obě strany do toho vložily spoustu času a energie s výhledem toho, že se nám podaří florbal v Pardubicích ještě více sjednotit a dále ho rozvíjet. Nyní se vracíme zpět k modelu, který fungoval v předchozích sezonách a oba kluby budou dále pracovat jako samostatné subjekty," vysvětluje důvody nesloučení se generální manažer klubu SOKOLI Pardubice Martin Zozulák.