1124_20230725_184444.jpg

SOKOLY čeká v poháru Sparta, Lípa a derby s Hradcem

Pardubický elitní celek se i v letošní sezoně zúčastní Poháru Českého florbalu. V něm se utká s extraligovými týmy Sparty, České Lípy a s prvoligovým Hradcem Králové.

Tým Ladislava Štancla má za sebou již dvě přípravná utkání na novou sezonu. V červnu nejprve porazili SOKOLI tým z Chomutova 11:5 a následně prohráli s FbC Hradec Králové 4:6. "I když jsme do zápasu s Hradcem chtěli vstoupit aktivně a odehrát dobré utkání, protože nám končí první část přípravy, tak se to absolutně nepovedlo a z naší strany to byla obrovská nekvalita a chvílemi i marnost", hodnotil překvapivou porážku s Hradcem trenér Ladislav Štancl.

Mimo soupeře z Hradce Králové se SOKOLI střetnou také se Spartou, která se v loňském pohárovému ročníku probojovala až do finále, ve kterém podlehla FbŠ Bohemians 4:10.

Třetím soupeřem pardubických Sokolů ve skupině je FBC Česká Lípa. Ta v průběhu přípravy na nový ročník sehrála čtyři přípravná utkání. S mistrovským Tatranem prohrála dvakrát 1:5 a 5:11. V zápasech s libereckým FBC si připsala jednu výhru (12:7) a prohru (4:7).

Komentář hlavního trenéra Ladislava Štancla k pohárovým zápasům: "Pohárové zápasy jsou pro nás primárně kvalitní zápasy v rámci přípravy na novou sezónu. Zároveň to jsou soutěžní zápasy, kdy se hraje o body a postup a každý sportovec chce uspět, takže tempo zápasů je určitě vyšší stejně jako nasazení než v klasickém tréninkovém nebo přátelském zápase. My půjdeme do pohárových zápasů s tím, že jednoznačně chceme, by se práce z tréninku do zápasů promítala a abychom byli v každém dalším zápase, třetině i střídání vždy lepší. Čeká nás velmi těžká skupina a já věřím, že je odehrajeme lépe než červnové přípravné zápasy."


Rozpis utkání vrcholové části Poháru Českého florbalu skupiny BV

8.8. 19:00 Sportovní hala Dašická, SOKOLI Pardubice vs. FbC Hradec Králové - ONLINE PŘENOS

16.8. 19:00 SH Česká Lípa, FBC Česká Lípa vs. SOKOLI Pardubice - ONLINE PŘENOS

29.8. 19:00 Sportovní hala Dašická, SOKOLI Pardubice vs. ACEMA Sparta Praha - ONLINE PŘENOS