717_20191116_193554.jpg

SOKOLI mění kapitána A-týmu

Realizační tým se rozhodl sáhnout ke změně kapitána týmu. Dosavadního vůdce Tomáše Dleska nahradí po dohodě Radek Formánek. Změnou kapitána si tým slibuje nový impuls i do zbytku sezony, kdy se hlavně v Superlize SOKOLŮM výsledkově nedaří.

„Změna kapitána týmu je vždy opravdu velmi citlivá věc. Proto to není z naší strany žádný výstřelek ani unáhlenost. V Superlize jsme na tom zatím bídně a potřebovali jsme dát týmu určitý impuls, aby si všichni uvědomili, že je potřeba opravdu poctivě pracovat,“ zdůvodnil rozhodnutí hlavní trenér Pardubických Ladislav Štancl. „I vzhledem k tomu, jak mladý tým máme, tak určitě věci nefungovaly tak, jak by měly a já sám jsem na Tomáši Dleskovi pozoroval, jak ho jeho pozice stále více svazuje a herně mu příliš neprospívá, protože sám cítil, že je potřeba tým nakopnout, povzbudit a řídit, což není vůbec nic jednoduchého, když se má člověk soustředit i sám na sebe. Opravdu si strašně moc vážím toho, jak se k tomu Tomáš postavil, když jsme spolu toto rozhodnutí probírali a věřím, že i jemu samotnému to pomůže a bude z toho celý tým těžit,“ pokračoval Štancl. Dosluhující kapitán Tomáš Dlesk dodal: „O změně kapitána jsem se dozvěděl pár hodin před tréninkem. V první polovině sezóny se nám nedaří, a tak se zkouší impuls do zbývající části.“ Ladislav Štancl poté za celý realizační tým dodal: „Tentokrát jsme zvolili cestu, že kapitána určil realizační tým a naše volba padla na Radka Formánka, který je v týmu jeden že služebně nejstarších, nebojí se vůdčí role a zároveň má blízko i k mladým v našem týmu. Věřím, že všichni, kdo jsme v týmu, Radkovi pomůžeme v tom, aby to byl ten správný impuls do další části sezóny a týmové výkony půjdou nahoru.“

Nově zvolený vůdce SOKOLŮ a stálice týmu Radek Formánek svou novou roli okomentoval takto: „Osobně se této role nebojím, považuji se za hráče, který umí tým nabudit a nevadí mi si vzít slovo v kabině, říct někomu svůj upřímný názor. Navíc jsem v Pardubickém prostředí už od 11 let, je to tedy pro mě obrovská čest a také celkem krok do neznáma, ale věřím, že v kabině podporu mám a s klukama si vzájemně důvěřujeme. Snad to bude impuls, který nám pomůže otočit dosavadní průběh sezóny. Přeji si, abychom začali našim věrným fanouškům dělat radost, přidali nějaké výhry, a hlavně náš tým bojoval do poslední minuty v každém zápase“.

Novou roli si bude moct Radek Formánek osahat již tento víkend. SOKOLY čeká v neděli 17.11. od 17:00 utkání v hale Stodola Aréna Střešovice proti tamnímu Tatranu.

Superliga Florbalu, 11. kolo:

Neděle 17. listopadu, 17:00, STODOLA Aréna Střešovice: Tatran Teka Střešovice – SOKOLI Pardubice