1071_20230301_103750.jpg

SOKOLI navazují spolupráci s FBC Kutná Hora

SOKOLI začínají spolupracovat s dalším partnerským klubem. Tím se stává florbalový klub FBC Kutná Hora.

Spolupráce se středočeským klubem, který je největším sportovním oddílem ve městě, bude probíhat ve čtyřech oblastech. Těmi jsou pohyby hráčů, vzdělávání, společné akce a budování dívčích kategorií. Mužský celek Kutné Hory se momentálně nachází na špici 4. nejvyšší soutěže a jeho ambicí je postoupit do Národní ligy. Mládežnické týmy, kterých má FBC přihlášeno do soutěží Českého florbalu 14, hrají nejvyšší i regionální soutěže. Kutná Hora úspěšně pracuje i se ženskou složkou – ženy se drží v klidném středu tabulky 1. ligy žen a juniorky bojují o postup do 1. ligy. Klub má dále také týmy starších žákyň, mladších žákyň a elévek. S dynamicky se rozvíjejícím klubem, který vyznává stejné hodnoty a úspěšně pracuje se svou komunitou, budou SOKOLI významně spolupracovat v oblasti vzdělávání (trenérské dny, speciální semináře, sdílení XPS) a společných akcí (Junior Sokol Cup, turnaj v Kutné Hoře, skills kempy, soustředění).

" Po několika kolech jednání s vedením Sokoli Pardubice máme velmi dobrý pocit, z jeho výsledků. Spolupráce s východočeským klubem bude probíhat v několika oblastech. Prvním nosným tématem je spolupráce v mládežnických kategoriích děvčat i chlapců. Pro příští soutěžní ročník už ladíme společné termíny turnajů. Druhým bodem, který jsme si již v průběhu tohoto soutěžního ročníku úspěšně vyzkoušeli bylo několik přátelských zápasů našich dorostenců se stejně starými kluky z Pardubic. Třetím posunem je proces zkvalitnění tréninků a sdílení si jednotlivých tréninkových jednotek prostřednictvím XPS. V neposlední řadě je v plánu také možnost interního školení obou klubů a možnosti hostování a střídavých startů hráčů," komentuje novou spolupráci šéftrenér klubu Kutné Hory Martin Blahník.

"Po dlouhé době se nám podařilo navázat spolupráci s dalším regionálním klubem. Přestože Kutná Hora nepatří přímo do východočeského regionu, tak vzdálenost mezi našimi městy není nijak velká. Jednomyslně jsme se shodli na formě a způsobu spolupráce a upřímně mám radost, že máme další klub, který chce posouvat svoji práci v součinnosti s námi," komentuje novou spolupráci generální manažer klubu Sokoli Pardubice Martin Zozulák.

.