SOKOLI nestačili na Spartu. V utkání na Dašické prohráli 4:10

SOKOLI nezvládli boj o důležité body. Ve dvacátém kole Superligy florbalu podlehli na domácím hřišti pražské Spartě, která uspěla i přes brzké manko 0:2.

Začátek zápasu na domácí palubovce přinesl už klasický scénář první třetiny. Kombinační hra, vytvoření šancí a následné vedení. SOKOLI do zápasu opět vstoupili naprosto skvěle. Odměna v podobě prvního gólu přišla na začátku sedmé minuty, kdy se prosadil Ivo Teichman. Uvodní třetina tedy patřila zaslouženě SOKOLŮM, kteří drželi míček a nepouštěli Spartu z jejich obranné půlky. O zvýšení skóre se ještě do konce první přestávky postaral Václav Oubrecht a SOKOLI tak odcházeli do kabin za vedení 2:0.

Druhá třetina přinesla velice rychlý kontaktní gól soupeře. Už v sedmnácté vteřině se prosadil nejproduktivnější hráč Sparty Lukáš Ujhelyi a jeho trefa bohužel odstartovala gólovou hitparádu Pražanů, kteří se v druhé třetině prosadili celkově sedmkrát a zaslouženě tak odcházeli do druhé přestávky za vedení 7:2.

Třetí třetina přinesla naději po gólu Ivo Teichmana, který snížil na 3:7. Sparta si ale i po inkasované brance v klidu střežila vedení a mířila za výhrou i v poslední části utkání. Soupeř nakonec přidal další tři branky a bylo rozhodnuto. Jednu trefu zařídil ještě Lukáš Kučera, který se postupně zapracovává do pardubického týmu. SOKOLI na hosty nestačili 4:10 a stále jim patří poslední místo tabulky. Náprava se pardubickému týmu nabízí v televizním utkání v pondělí 13. ledna v sokolském derby na půdě Vinohrad.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:
„Víc než to, že nás přehraje třetí tým tabulky, mě mrzí, že jsme to Spartě ve druhé třetině až moc usnadnili. Dostali jsem je na koně, sami přestali plnit to, co jsme chtěli a o zápasu bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině jsme se zlepšili. V naši situaci to nic neřeší, poučíme se z chyb a budeme pracovat dál a připravovat se na těžkou fázi sezóny."