715_20191114_191742.jpg

SOKOLI nezvládli cestu za obhajobou. V osmifinále prohráli s Ostravou

Sokoli, jako poslední vítěz poháru, včera vyrazili směr Moravskoslezský kraj, kde je od 18 hodin čekal zápas s Ostravou. Cesta za obhajobou bohužel skončila v osmifinále, ve kterém Východočeši prohráli 6:8.

Do první třetiny vstoupily Pardubice velice aktivně. I přesto se ale jako první radovali hráči Ostravy, kteří se dokázali prosadit už v osmé minutě utkání. S aktivní hrou Sokolů sice přicházely i příležitosti, ale zasloužený gól se bohužel během první třetiny nedostavil. Domácí tým tak do šatny odcházel s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina začala bohužel podobně jako ta první. Už během úvodních vteřin se dokázal prosadit Dominik Klimscha. Poté ale přišel skvělý obrat Sokolů, kteří dokázali čtyřmi góly otočit skóre ve svůj prospěch. Postupně se trefili Pakosta, Petr, Kourek a Šmíd. Nadějné vedení a klid ve hře Pardubic nakonec překazil v poslední minutě druhé třetiny Ivo Dohnal, který snížil na 3:4.

Poslední třetina začala hororově. Opět v úvodní minutě si vzali slovo hráči Ostravy, přesněji Michal Sládek a bylo vyrovnáno. A nakonec bylo ještě hůř. Sokoli si opět nepohlídali nadějné vedení a kvůli řadě chyb a zbytečných vyloučení se museli rozloučit s cestou za obhajobou poháru.

Komentář trenéra Ladislava Štancla

„I přes prohru jdeme ze zápasu se vztyčenou hlavou. Až se vyvarujeme opakovaných chyb, oslabení a naopak zachováme větší klid ve finální fázi, bude i skóre vypadat lépe. Čekají nás další a důležitější zápasy, na které se chceme patřičně připravit."

Pohár Českého florbalu - osmifinále

FBC ČPP Ostrava – SOKOLI Pardubice: 8:6 (1:0,2:4,5:2)

Branky Pardubic: 22:00 Přemek Pakosta, 27:15 Patrik Petr, 30:55 Jan Kourek, 36:02 Adam Šmíd, 48:46 Petr Černý, 57:10 Adam Šmíd

Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček

Sestava Sokolů: Levinský, Haleš – Dlesk, Weinelt, Prix, Klein, Slabý, Petržela, Klein – Žáček, Savický, Teichman, Pakosta, Petr, Černý, Šmíd, Kourek, Kučera, Smola, Janeček