SOKOLI nezvládli zápas s nováčkem. V Praze prohráli těsným rozdílem

A-tým odehrál první venkovní utkání nové sezóny v rámci Superligy florbalu. Na hřišti v Praze, kde vyzvali nováčka soutěže Black Angels, se hostům nepovedlo obrat tamější klub o body. Pardubice i přes zlepšený výkon ve třetí třetině nakonec podlehly pražskému klubu 11:10.

Ze začátku utkání se museli SOKOLI přizpůsobit aktivnější hře soupeře. Úvodní třetinu domácí tým vyhrál 4:3 a hlavní trenér Ladislav Štancl nemohl být s výkonem svých svěřenců spokojený.

Ve druhé třetině Blaci využili řadu protiútoků a pardubickému týmu odskočili výraznějším rozdílem a to především díky skvělé hře Jakuba Renčína a Jakuba Bočka. Díky dobrým akcím zmíněných hráčů se nováček soutěže stále více přibližoval k prvním bodům v sezóně.

Poslední fáze zápasu patřila výsledkově Východočechům. Povedené utkání odehrál Honza Kourek, který navázal na svůj skvělý výkon proti České Lípě. Během pár minut vstřelil dvě branky a tím dal spoluhráčům šanci nepřiznivé skóre snížit. Pardubice se ale opět nevyvarovaly zbytečných ztrát a tak si nakonec nováček soutěže připsal první vítězství.

Hodnocení hlavního trenéra Ladislava Štancla

„Zápas jsme bohužel prohráli vinou obrovského množství ztrát. Těžko budeme vyhrávat zápasy, ve kterých dostaneme tolik zbytečných branek, ale pokud jich dáme deset, měli bychom vyhrát. Dnes to bohužel nevyšlo, ale za žádné situace jsme to nevzdali a bojovali do posledních vteřin.“

Příští zápas odehrají SOKOLI doma proti Chodovu v neděli 29. 9. od 17 hodin.

Superliga florbalu, 3. kolo:

BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice 11:10 (4:3, 5:3, 2:4)

Branky Pardubic: 02:26 Jan Kourek, 02:54 Petr Černý, 17:19 Lukáš Prix, 22:26 Ivo Teichman, 29:58 Jan Kourek, 38:00 Petr Černý, 40:56 Ivo Teichman, 42:13 Jan Kourek, 47:21 Jan Kourek, 59:20 Jan Savický

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl

Sestava Pardubic: Haleš, Levinský – Kaluža, Dlesk, Škeřík, Slabý, Formánek, Prix – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Pakosta, Savický, Petržela, Žáček, Černý, Krigovský, Janeček, Kučera