SOKOLI obsadili na turnaji Czech Open druhé místo

Skvělého výsledku dosáhl na turnaji Czech Open mužský „A“ tým. Ten se v kategorii PRO probojoval až do finále, ve kterém prohrál po nájezdech a získal tak stříbrné medaile.

Skupinovou fázi rozehráli SOKOLI skvěle. V prvním utkání porazili hráči trenéra Štancla prvoligovou Letku 7:2. Ač vypadá výsledek přesvědčivě, tak dění na hřišti neodpovídalo konečnému výsledku, neboť ještě do 34. minuty bylo skóre pouze 3:1 pro SOKOLY. Následně ale zavelel ke gólové smršti Nezval. SOKOLI vstřelili během pěti minut čtyři branky a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.

Ve druhém utkání se SOKOLI postavili účastníkovi Národní ligy – PANTHERS Praha. Nevýrazný a bezduchý výkon pardubických hráčů měl za výsledek poločasové skóre 3:1 pro tým z Prahy. Když zvyšoval na začátku druhého poločasu na 4:1 Prokůpek, tak to nevypadalo s pardubickými nadějemi na vítězství dobře. Následně ale ve 22. minutě skóroval Žáček, SOKOLI chytili druhý dech a dalšími čtyřmi góly v řadě otočili na 4:6. Dvanáct vteřin před koncem ještě korigoval stav utkání Hudec, nicméně to bylo ze strany PANTHERS vše a SOKOLI tak tvrdě vybojovali vítězství 6:5.

Poslední utkání ve skupině rozehráli SOKOLI v pátek v poledne proti lotyšskému celku FS MASTERS/ULBROKA. Start do zápasu měli perníkáři skvělý – v 10. minutě vedli 2:0, když se prosadili Hurt a Křinka. Následně ale převzali otěže zápasu fyzicky skvěle připravení hráči lotyšského týmu, Sokolům nastříleli čtyři branky a zvítězili 4:2.

Díky souhře výsledků obsadili SOKOLI ve skupině 2. místo a pokračovali do čtvrtfinále play-off A, ve kterém je čekal další lotyšský tým, tím byl Talsu NSS/Krauzers, který byl napěchovaný lotyšskými reprezentanty. SOKOLI od začátku utkání vedli, v zápase ani jednou neprohrávali a po obětavém výkonu zvítězili 6:3 a postoupili do semifinále.

V něm se Pardubice potkaly s dalším pražským celkem a to s FAT PIPE Start98. Tuhý boj o každý metr na hřišti a důrazné souboje viděli diváci ve sportovní hale na Jižním Městě. Po první půli bylo skóre na ukazateli 3:3. Na začátku druhé části ale vstřelil čtvrtý gól Pardubic Drba, ve 35. minutě navýšil na 5:3 pro SOKOLY Polis a když ubránili pardubičtí i závěrečnou hru soupeře v šesti, mohli se začít radovat z postupu do finále.

Repríza finále z roku 2018. To byl souboj mezi SOKOLI a švédským RIG UMEA, se kterým se „perníkáři“ v historii utkali již šestkrát a hned pětkrát zvítězili. Start do zápasu vyšel lépe Sokolům a to konkrétně nové lotyšské posile Polisovi, který se prosadil z přesilové hry hned po 81 vteřinách. Pak už ale úřadovali švédští mladíci, kteří vstřelili do konce periody tři branky a vedli tak 3:1. Start druhé třetiny naopak vyšel lépe švédskému družstvu, který po minutě a půl zvýšil již na 4:1. Poté ale dostali možnost přesilové hry SOKOLI. Téměř totožný gól po skvělé přihrávce Pakosty vstřelil opět Polis a snížil tak na 2:4. Ve 34. minutě fauloval Žáček a SOKOLI šli do oslabení. To zvládly Pardubice na jedničku. Pakosta se šikovně vymotal v útočném rohu a krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Křinku, který se již nemýlil – 3:4. Do konce třetiny se již nic zásadního nestalo a tak šly oba týmy do kabin za stavu 4:3 z pohledu RIG UMEA. Na gól ve třetí třetině si museli diváci počkat v naplněné UNYP Aréně až do 47. minuty, kdy se prosadil Pakosta, který tak srovnal na 4:4. Když o tři minuty později vstřelil branku na 5:4 Drba, propukla na pardubické střídačce velká euforie. Tu ale zbrzdil o 79 vteřin později Hägglund, který opět srovnal stav zápasu na 5:5. Do konce třetí části již žádný gól nepadl a tak musely o vítězi kategorie PRO rozhodnout nájezdy.

Ty ovládli hráči švédského týmu poměrem 2:1. Za pardubický celek vstřelil branku pouze kapitán Prix, útočníci Křinka a Polis švédského brankáře překonat nedokázali.

SOKOLI se tak na turnaji Czech Open 2023 umístili na skvělém 2. místě.

Individuální ocenění dostal Přemek Pakosta, který se stal nejlepším hráčem kategorie PRO.

Komentář trenéra Ladislava Štancla: „My jsme dnešním zápasem ve finále zakončili nějakou desetidenní intenzivní práci, která začala soustředěním v Pardubicích a i přes to, že jsem ten zápas prohráli na nájezdy, tak odcházíme s hlavou nahoře, protože jsme udělali pokrok, naši hru jsme posunuli, ověřili jsme si, které věci fungují a teď jenom na nás, abychom je posouvali dál a byli připraveni na začátek sezony. Turnaj hodnotíme kladně a jedeme dál“.

Sestava SOKOLI Pardubice: Haleš, Denemark – Bína, Drahný, Drba, Hurt, Kaluža, Klein, Křinka, Machatý, Nezval, Pakosta, Polis, Prix, Savický, Smola, Viterna, Zajíček, Ďopan, Šimák, Škoda, Žáček