SOKOLI ovládli utkání v hokejové aréně. V dohrávce 14. kola porazili Liberec

Pardubické SOKOLY čekala trochu netradičně v úterý od 10 hodin v ENTERIA aréně dohrávka 14. kola Superligy florbalu proti mužstvu z Liberce. Poslední událost v rámci FLORBAL FESTIVALU PARDUBICE 2019 se nesla v té nejlepší atmosféře. Školáci, kteří dorazili do hokejové arény, povzbuzovali domácí tým během celého zápasu a ti se jim patřičně odvděčili. SOKOLI dokázali porazit tým FBC Liberec 5:3 a připsali si tak tři velice důležité body.

Zápas přitom pro Pardubice nezačal vůbec dobře. Už během první minuty šel Liberec do vedení, kdy poslal svoji střelu přesně k tyči Lukáš Lhota. SOKOLI ale gól nijak nerozhodil. Svým koncentrovaným výkonem si pomalu, ale jistě vytvářeli šance ke skórování. Zasloužená odměna přišla v desáté minutě utkání, kdy se k míčku dostal Tomáš Dlesk, který přesnou přihrávkou našel Jana Kourka a ten chladnokrevně zakončil. To ale nebylo během první třetiny vše. Nejproduktivnější hráč domácího týmu Adam Šmíd se v závěru první třetině dostal k odraženému míčku a přesně zakončil. SOKOLI tak do první přestávky odcházeli za vedení 2:1.

Druhou třetinu opět doprovázela výborná atmosféra, která vedla k navýšení vedení. Skvěle hrající Jan Kourek se ve vyložené šanci nemýlil a SOKOLI vedli už úvodu druhé třetiny 3:1. Liberec se sice snažil o snížení, ale veškeré jejich šance pochytal skvělý Martin Haleš. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:1 pro domácí.

Poslední třetina, jak je už zvykem, přinesla velké drama. SOKOLI sice zásluhou Přemka Pakosty zvýšili na 4:1, ale i přes výraznější vedení přišlo bohužel probuzení Liberce. Soupeř si začal vytvářet větší počet šancí a ty nakonec využil. Nejdříve se trefil Martin Čermák a poté z přesilové hry také Petr Kološ. Výhru 5:3 potvrdil až v posledních vteřinách hry Patrik Petr, který se trefil do odkryté branky Liberce. Pardubický celek si tak po nekončicích prohrách konečně připsal tři body za výhru 5:3. Utkání v hokejové aréně sledovalo 4850 diváků, kteří po celý zápas vytvářeli dechberoucí atmosféru.

Příští zápas odehrají SOKOLI venku proti Chodovu v sobotu 14. prosince od 19:30.

Hodnocení trenéra SOKOLŮ pana Ladislava Štancla:

„Jsem rád, že jsme nezapomněli vyhrávat a že jsme si dokázali, že dobře rozjetý zápas umíme dotáhnout. Dnes velice koncentrovaný výkon. Je paráda hrát takové zápasy před fantastickou kulisou, kterou školáci vytvořili. Všem velké díky a před klukama, co se podíleli na přípravě utkání, klobouk dolů!“

Hodnocení trenéra Liberce pana Zdeňka Skružného:

„Domácí dneska chtěli mnohem více vyhrát. My jsme začali pořádně bojovat až v závěrečné třetině a to nestačilo. Děkujeme za skvělý zážitek. Hrát před tolika diváky se nám už nemusí poštěstit.“

Superliga florbalu, 14. kolo:

SOKOLI Pardubice – FBC Liberec 5:3 (2:1,1:0,2:2)

Branky Pardubic: 09:51 Jan Kourek, 18:35 Adam Šmíd, 31:47 Jan Kourek, 42:10 Přemek Pakosta, 59:47 Patrik Petr

Sestava Sokolů: Haleš, Levinský – Formánek, Kaluža, Oubrecht, Bílý, Škeřík, Slabý, Klein, Prix – Pakosta, Petr, Šmíd, Žáček, Savický, Teichman, Dlesk, Krigovský, Kourek, Černý