690_20190911_072651.jpg

SOKOLI Pardubice vstupují do nové sezóny

Florbalisté Pardubic si splnili povinnost. Jako loňský vítěz poháru vybojovali postup do play-off v posledním kole vrcholové části, v němž ve sportovní hale Dašická porazili Tatran Střešovice. Cesta za obhajobou tedy stále pokračuje. Už v sobotu přichází ale také pravidelný kolotoč zápasů s názvem Superliga florbalu.

Sokoli povede do nové sezóny opět hlavní trenér Ladislav Štancl společně s asistentem Honzou Černohorským. V přípravě se klub představil na dvou mezinárodních turnajích. Po loňském prvenství v turnaji Czech Open v kategorii PRO se tým letos probojoval do kategorie Elite, kde změřil síly s opravdovou špičkou florbalu. Druhý mezinárodní turnaj se odehrál na Slovensku v rámci Slovak Cupu. Tam A-tým i junioři Sokolů brali stříbro.

Východočeši odehrají první letošní zápas v superlize 14. září proti Vítkovicím v hokejové aréně v Pardubicích. Bude se jednat o souboj posledního mistra ligy s vítězem poháru, tedy takzvaný Superpohár.

 „To, že první kolo odehrajeme právě proti Vítkovicím před určitě vynikající diváckou kulisou, bude velká událost a všichni se těšíme. Jako důležitější ale vnímám to, abychom do sezóny vstoupili dobrým a kvalitním výkonem, protože u toho to všechno začíná a start je vždy důležitý pro psychiku hráčů a pro chuť do další dlouhodobé práce,“ říká hlavní trenér Ladislav Štancl.

Do nové sezóny půjdou Sokoli s velkým respektem a pokorou. Cílem je se opět posunout oproti sezóně předchozí, a to především v celém tréninkovém a sportovním procesu. Nyní je podle trenéra Ladislava Štancla hlavním cílem podávat vyrovnané výkony a vyvarovat se herních výpadků. „Čím vyšší postavení v tabulce, tím ta spokojenost bude větší, ale to se nám nepovede, pokud nebudeme tvrdě pracovat.“

V cestě k dalšímu play-off bude pardubickému klubu stát 13 týmů. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou florbalisté Hattricku Brno a Black Angels, směrem dolů putoval tým Bulldogs Brno a Znojmo.

Velkou novinkou letošní sezóny je nové logo, grafika a název. Hráči tak k prvnímu superligovému utkání vyběhnout na palubovku se zcela novou sadou dresů, se sokolem na prsou pod názvem SOKOLI Pardubice.  Podle slov generálního manažera klubu Martina Zozuláka i dalších členů vedení je tento krok správným směrem k profilování profesionálního florbalového klubu. „Je třeba to vidět v širší souvislosti celého brandingu klubu, nikoli pouze v obrázku loga. A jako celek se to opravdu povedlo a mám z toho velkou radost. Klobouk dolů před všemi, kdo se na tom podíleli,“ říká závěrem k nové grafické identitě hlavní kouč.

Soupiska A týmu pro sezónu 2019/2020:

Brankáři: Martin Haleš, Jakub Levínský

Obránci: Václav Oubrecht, Vojtěch Kaluža, Tomáš Dlesk, Daniel Škeřík, Lukáš Slabý, Vojtěch Klein, Lukáš Prix, Filip Krigovský, Radek Formánek, Patrik Petr

Útočníci: Michal Janeček, Martin Zozulák, Jan Kourek, Ivo Teichman, Přemek Pakosta, Adam Šmíd, Jan Savický, David Petržela, David Žáček, Petr Černý

Realizační tým: Ladislav Štancl (trenér), Jan Černohorský (asistent trenéra), Petr Mocek (kondiční trenér), Kateřina Levínská (fyzioterapeutka)

Změny v A týmu před sezónou 2019/2020:

Odchody: Jan Bílý (konec kariéry)

Příchody: Vojtěch Klein (1.FBC DDM Děčín), Vojtěch Kaluža (juniorský tým), David Petržela (juniorský tým)