704_20191014_193557.jpg

SOKOLI po dobrém výkonu nestačili na Otrokovice. Doplatili na chyby a nedůraz před vlastní brankou

Hra s míčkem a vytváření šancí jako by Pardubickým florbalistům problém nedělalo, získávání bodů zatím ano. SOKOLI nezvládli duel s Otrokovicemi poměrem 7:10 a zatím se tak nedokázali odlepit ze 13. místa tabulky.

První třetinu zahájili domácí aktivně. Zatímco se snažili kontrolovat balonek a postupně si vytvářet gólové šance, Pantheři z Otrokovic museli spoléhat spíše na protiútoky, protože si míčku v úvodu zápasu moc neužili. I přes velké držení míčku to byli Sokoli, kteří v první dvacetiminutovce dvakrát inkasovali. Nejprve se v 10. minutě trefil z dorážky Kittel a v minutě 16. následně Ladislav Gál. Druhá třetina přinesla obdobný obraz hry. V úvodu potrestal nedisciplovanost domácích Nehila, když se trefil v přesilovce. Byla to už třetí početní výhoda Pantherů. Domácí měli po celý zápas velké problémy s fauly, vždyť prvních 5 vyloučení utkání bylo z řad Sokolů. Skóre se po druhé části zastavilo na stavu 3:5, kdy se za domácí trefil Černý, Savický a Teichman a za hosty další dva góly přidali Haša a Ďuriška. Trenér Štancl jistě měl mnoho rad pro své svěřence, když týmy odcházely do kabin před poslední částí utkání. Třetí část pro domácí začala hororově, když se po 8 sekundách hry nechal vyloučit Žáček. Bylo to již 6. vyloučení Sokolů. Při hře v plném počtu vypadala hra domácích živě. Sokoli si své šance vytvářeli a proměňovali je, častými oslabeními se však hráči dostávali z tempa. Poslední třetina byla ze strany Pardubických nejpovedenější, když se postupně trefili Šmíd, Kourek, Pakosta a Teichman. Bohužel Otrokovičtí vždy našli odpověď a uhlídali vítězný výsledek 10:7. Pro Sokoly šlo bohužel o 4. porážku v řadě. Nejlepším hráčem utkání za domácí byl vyhlášen Adam Šmíd.

Komentář hlavního trenéra Ladislava Štancla:

„Co k tomu dodat. Neodehráli jsme vůbec špatný zápas, ale tolik gólů z nedůrazu, zbrklosti, ztrát prostě dostávat nemůžeme. Měli jsme více ze hry, ale opět nemáme ani bod. Jinak, než tvrdou prací se z toho nedostaneme.“

Příští utkání SOKOLI odehrají v neděli 20.10. od 18:00 ve Sportovní hale Klimeška v Kutné Hoře proti ACEMA Sparta Praha.

Superliga florbalu, 6.kolo:

Sokoli Pardubice – Hu-Fa Panthers Otrokovice 7:10 (0:2,3:3,4:5)

Branky Pardubic: 22:22 Petr Černý, 30:00 Jan Savický, 36:21 Ivo Teichman, 43:32 Adam Šmíd, 48:01 Jan Kourek, 54:30 Přemek Pakosta, 57:59 Ivo Teichman.

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský

Sestava Sokolů: Haleš, Levinský – Dlesk, Škeřík, Kaluža, Prix, Formánek, Slabý – Žáček, Savický, Černý, Pakosta, Petr, Šmíd, Zozulák, Teichman, Kourek