V neděli výhra nad Znojmem, zítra proti České Lípě

V neděli odehráli SOKOLI druhé pohárové utkání vrcholové části. Po tuhém boji nakonec porazili Florbal Znojmo 5:2.

Znojmo, které do sportovní haly Klimeška přijelo pouze s deseti hráči a jedním brankářem, se od začátku prezentovalo dobře organizovanou hrou a bojovným výkonem. I proto se skóre měnilo až na konci první třetiny, kdy se 54 vteřin před koncem periody prosadil Martin Zozulák.

Start druhé části se nesl ve stejném duchu, jako ta první. SOKOLI měli problém si vytvořit souvislejší tlak a zbytečnými chybami nabízeli Znojmu jednoduché zisky, po kterých vyráželi do rychlých brejků. Ty však zůstaly nevyužity a tak se z druhého gólu radovali pardubičtí, když se v čase 28:11 prosadil dobře hrající Žáček. Zápas před skvělou kulisou 120 diváků nabral ještě větší dramatičnost na konci druhé části, kdy znojemští využili jednu z mnoha nabídnutých šancí - v přesilové hře se prosadil Jan Novák.

Pět minut po startu třetí části se znovu prosadil tým trenéra Šťastníka a bylo vyrovnáno, gól vstřelil Jakub Čech. Na hokejkách Sokolů byla od té doby vidět jistá nervozita. V čase 53:08 navíc fauloval Lukáš Prix a Znojmo dostala skvělou příležitost dostat se do vedení. SOKOLI však hru v početní nevýhodě zvládli a minutu po ubráněném oslabení se navíc i prosadili. Během minuty a půl se prosadil dvakrát Martin Zozulák, který tak zkompletoval hattrick. Minutu před koncem se navíc do prázdné branky trefil Ivo Teichman, který tak určil konečný stav utkání 5:2.

Další utkání čeká pardubické florbalisty zítra, kdy se od 19:30 utkají v přátelském utkání s Českou Lípou. Hraje se ve sportovní hale Dašická.

SOKOLI Pardubice vs. Forbal Znojmo 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 19:06 Martin Zozulák (Adam Šmíd), 28:11 David Žáček (Lukáš Kučera), 38:08 Jan Novák, 45:51 Jakub Čech (David Sedláček), 56:07 Martin Zozulák (Adam Šmíd), 57:40 Martin Zozulák (Lukáš Prix), 58:43 Ivo Teichman