730_20191213_162159.jpg

SOKOLI posilují! Na pozici asistenta trenéra A-týmu přichází Jan Třískala!

Trenér reprezentace U-17, metodik Českého florbalu a dlouholetý trenér spojený především s klubem v Kutné hoře Honza Třískala se k týmu připojil dnes na předzápasovém tréninku. „Chtěli jsme oživit náš realizační tým a získat další pohled na naši hru a celou situaci kolem A-týmu. Proto jsme intenzivně pracovali, abychom rozšířili realizační tým o dalšího trenéra,“ vysvětluje rozšíření realizačního týmu generální manažer klubu Martin Zozulák.

SOKOLI Pardubice nezažívají příliš povedenou sezónu. Po šestnácti odehraných zápasech se nachází na poslední příčce tabulky soutěže se ziskem pouhých 9 bodů. Na předposlední Black Angels ztrácejí bodů pět. Vedení klubu se tedy rozhodlo posílit tým na trenérském postu, aby měl hlavní kouč Štancl k dispozici nový pohled a dalšího zkušeného spolupracovníka. Spolupráce s Janem Třískalou je prozatím dohodnutá do konce této sezóny. Honza je zkušený trenér, který mimo jiné trénuje mládežnické reprezentace a jako metodik Českého florbalu má mnoho zkušeností a znalostí, které našemu týmu mohou pomoct. Zároveň jsme přesvědčení, že je to člověk, který má na florbal velmi podobný pohled jako my a do našeho prostředí bez problémů zapadne. Dohodli jsme se zatím na spolupráci do konce sezóny, ale v případě zájmu bychom chtěli s Honzou spolupracovat dlouhodobě a zařadit ho mezi naše elitní klubové trenéry,“ komentuje novou spolupráci Martin Zozulák.

„Mám rád výzvy, půl roku jsem teď měl od trénování pauzu a trénoval jen výběry. Potřeboval jsem si po třinácti letech na chvíli odpočinout. Nyní mohu říci, že jsem připraven výzvu přijmout a pracovat,“ komentoval své rozhodnutí přijmou post v pardubickém klubu Honza Třískala. Pardubický tým má jasný cíl, a to udržet Superligu ve městě perníku. „Můj osobní cíl je pomoci trenérskému týmu a nabídnout nový pohled, protože tým znám nyní pouze z videa,“ dodává Třískala.

„Za spolupráci s Honzou jsem moc rád a těším se na ni. Je důležité mít na dané věci více pohledů a my jsme dlouhodobě měli úzký realizační tým. Honza má zkušenosti s mládežnickými reprezentacemi, tak věřím, že se vzájemně obohatíme a společně posuneme náš tým tam, kam chceme,“ věří hlavní trenér SOKOLŮ Ladislav Štancl.

Před sobotním zápasem, který SOKOLI sehrají na hřišti Chodova, už trenérský asistent bude přihlížet přímo na místě činu. „Aktuální výsledky jsou realita, kterou je potřeba přijmout, poučit se a pokračovat v práci. Věřím, že úterní zápas byl první impuls k otočení směru na druhou stranu, a další úspěchy přijdou,“ říká k současnému situaci nový asistent.